Problem sa tresnjom volana!

Problem sa tresnjom volana!

Član
Problem je nastao kad sam stavio 16" aluminiske i ljetne gume...
Felge su prave ,gume dobre ,balansirane ,nema lufta!
Znaci problem nastaje preko 100km/h pocme volan da trza.
Vulkanizer mi je reko da je problem s felgama i da bi trebao stavit distancere naprijed i nazad!?
Pomagajte ljudi poludi ziv.... :icon_mad:
 
Član
felge garant nisu originalne za tvoje vozilo, centralni prsten nije istog promjera kao naba, trebas kod tokara izraditi prstenove koji ce da "popune" tu supljinu - znas o cemu govorim, ona "izbocina" na sred nabe na koju se felga "natakne"
 
Član
trizex je napisao(la):
felge garant nisu originalne za tvoje vozilo, centralni prsten nije istog promjera kao naba, trebas kod tokara izraditi prstenove koji ce da "popune" tu supljinu - znas o cemu govorim, ona "izbocina" na sred nabe na koju se felga "natakne"

znam na sta mislis ,sad hocul morat na sve 4 felge radit il samo naprijed?
 
Član
najvjerovatnije je triza upravu... a trebas na sve 4.. posto je ista centralna rupa na sve cetiri
 
Član
odes kod nekog dobrog tokara i neka ti istokari te prstenove ili vec kako se zovu do toga ti je 100 % imao isti problem prosle godine..............
 
Član
Eto trizex ti napisa, ako su felge ok i gume balansirane, 90% da ti je centralni promjer neodgovarajuci...
 
Član
mah, sto dejo rece, to ti je sve 20 km, uradi na sve 4 svakako, jer ovako imas i veci problem od "samo" nemirnog volana - inzinjeri su zamislili da tocak "nosi" upravo ta centralna rupa, naba, znaci kad ga "nabijes" na auto, a da ga sarafi samo pricvrste za glavcinu. Kod tebe je trenutno situacija takva da sarafi nose svu tezinu, sto mozes i sam zamisliti, nije nikako ni sigurno, jer nisu predvidjeni za takvo opterecenje - naravno, sa'ce se javit neko i rec' "ja presao 50000 km bez toga, nikad nista nije bilo" , al' jedan takav slucaj i nije bas neko mjerilo, potrebna je samo jedna kvalitetna rupa pri 100+ kmh....

Ne mogu sad da nadjem link, kad se covjeku bas to desilo, pri 200+ naletio na bukvalno neravninu na autoputu i to sto je "odskocio" bilo dovoljno da optereti sarafe i otpadne mu jedan od zadnjih tockova....kako je prezivio ni sam ne zna :D
 
Član
Mozes tokaru ili kakvom boljem vulkanizeru, imaju oni vec gotovih. Ja sam neki dan dobio u Volanu dvije za 5km :cool:

Ili jednostavno nemoj vozit preko 100km/h i "rijesen" problem :icon_smile:
 
Član
a mozes biti i bubreg kojeg sam imao i ja,nikad nebi rekao da mi je na lijevoj zadnjoj bio bubreg a nove gume bile,otisao vratio i dobio drugu nazad,i fabrika zna pogrijesiti,kao sto ti je neko napisao prilikom lijepljenja u fabrici nije dobro masina zalijepila,i eto pod pristiskom mali bubreg bio,al ga vjeruj golim okom nevidis nema teorije.

Pa drug budi spreman na sve...:cool::cool::cool:
 
Top