Problem sa svirenom

Problem sa svirenom

Član
Ovako imao sam neku svirenu koja nije imala lijep zvuk pa sam je odlucio zamijeniti.Sve je radilo kako treba samo sam iskopcao staru svirenu i stavio novu kada sam probao nije htjela.Mislio sam da nova svirena ne radi pa sam je probao na akumulatoru ali je radila, onda sam ponovo spojio ali sam ovaj put zamijenio zice kontao sam da sam slucajno pomijesao "+ i -". Opet sam probao ali nije htjela i na kraju sam vratio staru. Da li trebam staviti nesto kao pojacivac napona, jer svirena radi na akumulatoru, a kada probam na zice nece :/
 
Član
Hvala druze na savjetu ali slabo da ce biti kao ova nova, uzeo sam od audia B4 truba ona nesto kao zracna ;) :D
 
Član
koje polove imas na kontaktima, dva plusa ili plus i minus, ako su dva plusa onda je ra stara sirena bila dvozvucna a minus je uzimala sa sasije
 
Član
valjda je plus i minus stara bila jer u mene na zicama od svirene ima onaj dzek znaci samo ukljucis svirenu i gotovo, ali na ovoj novoj nema tog dzeka nego imaju 2 kontakta i ima iza kontakta jedan mali sarafic pa mozda ovoj novoj treba minus sa sasije probat cu tako da spojim. Ja sam bio skinuo dzek sa stare i spojio na novu ali nije imalo efekta
 
Top