Problem sa spajanjem cd mp3 u autu

Problem sa spajanjem cd mp3 u autu

Član
Znaci drugovi, pomagajte :D

Imam LG radion, mjenjao sa likom, on trazio sebi radio sa usb-om i hajd zamjenimo.
Sad je problem sto ja to ne znam spojit, bio sam i kod elektricara, ni on nije uspio, kaze da radion nije dobar, a kod ovog momka je taj isti radio, znacio pjevao, svirao, kako god.

Dzekovi su mi u autu euro, a u ovog radina onaj neki mali, pa smo uzeli samo zenski euro dzek i prespojili na ovaj iz radiona i ustekas ga u muske.
Do problema dolazi kada spojim zutu zicu, tj,. onu za memoriju valjda, osigurac odmah crkne, znaci varnici.
Sad ni sam ne znam sta i kako, jesul mozda izmjesane zice, mada tu nema sta da se izmjesa, crna je minus, ove dvije plus.
Jel neko imao slican problem, pa da pomogne :3
 
pogledaj na cd gdje se nalazi + a gdje - ...(ako si mijenjao dzek..zna doci do toga jer zna se desiti isti dzek a drugaciji raspored zica! tj. moguce je da sada kod tebe ta zuta zica nije + vec minus.....

u sustini zuta i crvena su +...a crna minus...(kao i sto si rekao..)
ali ako si mjenjao dzek na cd..onda pripazi
 
Član
crnu smo spojili kao minus, crvenu plus i ostane mi zuta, cim je dotaknem malcice znaci sa ovom zutom iz auta, varnici i crkne osigurac.
Ne znam, citam bas nesto, spajaju ljudi zutu i crvenu iz radiona sa samom crvenom iz auto instalacije, pa ne znam sta bih s tim dobio.

Drugo: mozda da zamjenim, crvenu i zutu pa da vidim onda, al kad nisam s tim bas dobar, da ne zahebem nesto vise,
U maglaju Miko, elektricar odustao, sad ne znam.
 
iz automobila ti dolazi crvena i crna zica. iz plejera naponski kablovi koji ulaze su zuta crvena i crna. crnu od plejera spojis sa crnom iz auta a crvenu i zutu iz plejera spojis na crvenu iz auta i mora da radi ako nisi bas bas nesto zajebo a taj sto sebe naziva elektricarom nek ide na baustelu jer je to nesto najbanalnije za ne znati a nazivati sebe elektricarom. pozdrav veliki i ako budes imo problema nacrtacemo i semu pa okaciti ali mislim da ce ti ovo pomoci.
a to sto ti nije jasno sto ljudi spajaju crvenu i zutu iz plejera sa crvenom iz auta je sasvim normalno i svi tako spajaju.
jer je crvena (+) a zuta je memorija(+) ako na obje nema napona plejer ti nece radit.
 
Stvar je u tome sto ti zuta mora biti pod stalnim naponom da bi player zadrzao memoriju .. crvenu mozes spojiti i pod kontakt plus da ti player radi samo pod kontaktom ili kad je auto upaljen a mozes kao sto vecina radi da spojis zajedno crvenu i zutu na stalni plus i player uvijek mozes upaliti ..

savjet: spoji zajedno crvenu i zutu na playeru i probaj ga direktno na akku da li ce raditi .. znaci crvenu i zutu na + a crnu na - i mora upaliti ... ako ti tad ne upali, player nesto nije uredu ;)
 
Član
Rijeseno danas sve, problem je bio, ne znam kako je moguce uopste, al eto, zuta zica je biila minus (-), a crna i crvena dva plusa koje sam spojio skupa sa plusom iz auta i radi, znaci izmjesane zice na dzeku. Zanimljiva stvar, ne znam kako je moguce da zuta bude minus bez obzira sto je na radionu i na nacrtu zuta memory.
Uglavnom sljaka, hvala vam na odgovorima.
 
ja sam mu rekao da je moguce da DZEK na playeru ne odgovara rasporedom zica (tom playeru)
jer imao sam neki dan slucaj...bio jedan cd..SONY audio ...i hocu da ubacim mp3...dzekovi isti..(znaci na cd nije euro dzek (ona dva) vec onaj mali....i ubacim...pravi kratak spoj..i kad sam stavio drugi dzek popravilo se
Rijeseno danas sve, problem je bio, ne znam kako je moguce uopste, al eto, zuta zica je biila minus (-), a crna i crvena dva plusa koje sam spojio skupa sa plusom iz auta i radi, znaci izmjesane zice na dzeku. Zanimljiva stvar, ne znam kako je moguce da zuta bude minus bez obzira sto je na radionu i na nacrtu zuta memory.
Uglavnom sljaka, hvala vam na odgovorima.


sta sam ti pokusavao objasnit svo vrijeme :D
 
Top