Problem sa SONY CDX-GT35U i PUG 307

Problem sa SONY CDX-GT35U i PUG 307

Član
Prije nego sto sam otvorio ovu temu dobro sam preglegao da slucajno netko nije imao isti problem na bhtuning.com medjutim ja ga nisam nasao, a ovo mi je nekako najpriblizniji podforum pa evo je:

1. Znaci skoro sam uzeo PUG 307 bez org playera koji dolazi u pug. Od buraza sam dobio nov SONY CDX-GT35U i sve spojio preko onog euro-konektora. Medjutim problem je nakon sto izvadim kljuc iz brave pa + 1-2 min ugasi se stalni + na playeru i izbrise se sva memorija u istom. Na netu sam citao da je dovoljno samo u samom napojnom euro konektoru zamjeniti ZUTU i CRVENU zicu i da je problem rijesen, ali koliko sam uspio procitati onda kada otvorim vrata od auta automatski ce se upaliti i player. Je li itko na PUG rijesavao ovaj problem i koji mi je najboli nacin.

2. Isto tako nadjoh na netu prelaz koji ce mi navodno omoguciti da na ovom plaeru iskoristim audio komande na volanu. Evo linka ispod i ako netko ima iskustva sa ovim adapterima molim da podjeli isto.

http://cgi.ebay.com/SONY-Peugeot-206-307-Steering-Wheel-Stalk-Adaptor-/400232963757?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Terminals_Cabling_ET&hash=item5d2fbe5ead

Unaprijed hvala.
 
Član
Ked mene u Pug je nefabricki JVC. Kada ugasim auto i izvucem kljuc on ostaje da radi. Cvaknem ga na dugmence i ugasim. Kada sjedam u auto opet ga palim na dugmence i to je to.
Ti vjerovatno hoces da se on gasi prilikom vadjenja kljuca ali da u njemu ostaje struja da ne izgubi memoriju i prilikom ponovnog davanja kontakta da se radio pali?

Mislim da ces tesko napraviti da ti rade komande volana sa nefabrickim radio uredjajem. Ali javice se neko strucniji pa ce ti objasniti.;)
 
Član
mislim da na komande mozes da zaboravis, ovo sa memorijom se da rijesit
i moj player se gasi kada ugasim auto, ali ne gubi memoriju
ja licno ne znam kako je spojen, jer ga nisam spojio, ali se to da rijesit

nema dejana, ode covjek na teren, on bi ti mogao pomoci oko toga
mada siguran sam da ce se javit i neko drugi
 
Član
ArminM je napisao(la):
mislim da na komande mozes da zaboravis, ovo sa memorijom se da rijesit
i moj player se gasi kada ugasim auto, ali ne gubi memoriju
ja licno ne znam kako je spojen, jer ga nisam spojio, ali se to da rijesit

nema dejana, ode covjek na teren, on bi ti mogao pomoci oko toga
mada siguran sam da ce se javit i neko drugi

Ma nije problem i ako ostane raditi a iako se ugasi samo da ne gubi memorije, samo me interesuje da li se mjenja pozicija zute i crvene zice i to je to, ili ipak treba nesto drugo odraditi. Sto se tice komandi na volanu ovaj prodavac sto sam postavio link u prvom postu cini se pravo pouzdan:

Seller info
Member id seysel2002
99.5% Positive feedback

Ja mu poslao mail u vezi prelaza ovoga i on mi trazio tacan model playera da provjeri da li ce raditi ali evo jos cekam odgovor vjerovatno cu ga dobiti za 2-3 dana.
 
Član
http://pdf.crse.com/manuals/4156429111.pdf
Evo probaj se snaci koje zice trebas spojiti da imas stalan izvor struje na radiu.
 
Član
Za memoriju, obrni žice, za interface, možda bude radio, možda ne, nije puno para, probaj, to ti niko ne može reći ;) Možeš otići u MetaSystem (Mladen) da ti to urade.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Za memoriju, obrni žice, za interface, možda bude radio, možda ne, nije puno para, probaj, to ti niko ne može reći ;) Možeš otići u MetaSystem (Mladen) da ti to urade.

Kod Maglinom sina ?
Sto se tice memorije to mogu i sam rijesiti trebala mi je samo potvrda da je to to, a otici cu do njega da vidim je li se netko susretao sa ovim adapterima.
 
Član
Zamjeni zutu i crvenu i imat ces memoriju, nece se paliti kd otvaras vrata, mislim nije se palilo na najmanje 50+ auta u koja sam postavljao player... euro jack sama rijec kaze plug and play...
tko to jos ne zna???
isto kad na onim china DVD-ovima ne radi ekran u toku voznje, nakacis smedju na crvenu mislim :icon_rolleyes: i sve 10...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Zamjeni zutu i crvenu i imat ces memoriju, nece se paliti kd otvaras vrata, mislim nije se palilo na najmanje 50+ auta u koja sam postavljao player... euro jack sama rijec kaze plug and play...
tko to jos ne zna???
isto kad na onim china DVD-ovima ne radi ekran u toku voznje, nakacis smedju na crvenu mislim :icon_rolleyes: i sve 10...

Rijesio sam memoriju samo jos da osposobi komande na volanu ...
 
Član
Daj Bože da osposobiš komande Ova cijena je smiješna - pod uslovom da radi Ja nisam uspio naći ispod dvije glave Na kraju sam odustao ;)
 
Član
vidim da podrzava control from steerig wheel.
sad jel treba jos neki interfejs izmedju volana i playera :icon_rolleyes:
ako imas papire maloih bolje prouci obicno je sve fino objasnjeno...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
vidim da podrzava control from steerig wheel.
sad jel treba jos neki interfejs izmedju volana i playera :icon_rolleyes:
ako imas papire maloih bolje prouci obicno je sve fino objasnjeno...

Ma pregledati cu prije nego sto narucim, a ovo nema razloga da bude skup uredjaj. Vidim ima dosta pozitivnih komentara i ljudi su uglavnom zadovoljni sa ovim prelazima.
 
Top