Problem sa šarafima za felge

Problem sa šarafima za felge

Član
Pozdrav svima, potreba mi je pomoci pa ko zna neka se javi :)
Imam alumijske felge 15ke 7J et35 , raspon sarafa je 4x100 (Opel Astra). Treutno kada stavim šaraf/vijak u felgu, on izlazi iz felge 14mm , da li je to dovoljno da stegne felgu, uzmimo u obzir da pocetak diska nema navoj pa tako da debljinu diska oduzimamo od tih 14mm. Kada stežem sarafe okrenem punih 6 krugova i plus jos da ih dotegem. Da li je to dovljno??
Prije zime sam vozio tako auto sa tim felgama i sarafima, i nakon nekih 500 pređenih kilometara su mi se dva šarafa odvrnula a nisam skontao da su sarafi u pitanju i tako sam na dva sarafa vozio nekih 30 kilometara i ostao bez tocka :) Ali sada ne znam da li moram kupiti duže sarafe jer kad mi je spala felga nisam imao centralne prstenove koji centriraju felgu a ni gume nisu bile balansirane pa sam pri vecoj brzini osjetio trenje i mislim da je to razlog odvrtanja sarafa. Iznesite vase misljenje, hvala.
 
Član
Mislim da bi trebalo 20mm navoja da viri, kod mene je tako, nemam problema, mada eto nek se javi neko iskusniji pa nek kaze
 
Uzmi saraf zavij ga u navoj obiljezi dokle ide I odvij,treba ti malo manji od toga,vrati saraf nazad na felgu,premjeri koliko ti viri I na to dodaj razliku gdje si obiljezio I toliki ti treba saraf,ako felge nisu od opela, tj centralna rupa im je veca trebaju ti prstenovi,ukupno sarafi I prstenovi ce te doc fino para :)
 
Član
Sutra cu provjeriti koliko vire sarafi kod mene na alu felgam, al mislim da ne izlaze puno i jos nisam imao situaciju da mi se odvrne saraf
 
Član
Već mi je tokar uradio prstenove, na proljeće cu nabacit nove gume i balansirat , samo mi sarafi ostaju problem da li da ih mijenjam, malo su i poskupi a na dosta mjesta sam trazio i nema niko, ipak mislim da ovo nije bas sigurno ali može proći uz malo pažnje ako lupka točak :)
 
Nesto tako "nebitno" poput sarafa ciji je zadatak da "samo" drzi felgu vezano za auto mislim da cijena nikad nije visoka...a ako ti se vec desilo da ti ispao saraf logicno da ti trebaju duzi..potrazi na vulkanizerima moze se to naci a i nije tako skupo...pogotv kad si svjestan sta sve zavisi od tog "obicnog" sarafa...
 
Ako nazad stavis mnogo duge sarafe kao što sam ja imo na svojim felgama otkinuce ti pakne od rucne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
Doboš je nazad i danas sam provjerio da mi nazad ne trebaju duzi sarafi, i na oktaviji sam danas provjerio, 4 kruga se zavrću sarafi na original felgama naprijed, za svaki slucaj naci cu negdje 8 sarafa duži da stavim naprijed
 
Član
Vijak treba biti zavrnut u glavcinu onoliko koliko ona ima navoja, ne treba ici preko toga jer onda samo prolazi kroz glavcinu u prazan prostor u kome prilikom rotacije moze zapeti za nesto. Uzmi fino pomicno mjerilo (subler) i izmjeri sve, saberi i oduzmi i sve ce ti se samo javiti. Mozes ti uvrtati vijak od 100mm, ali koja je funkcija kad ce 80mm biti sa unutrasnje strane glavcine. Toliko.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Vijak treba biti zavrnut u glavcinu onoliko koliko ona ima navoja, ne treba ici preko toga jer onda samo prolazi kroz glavcinu u prazan prostor u kome prilikom rotacije moze zapeti za nesto. Uzmi fino pomicno mjerilo (subler) i izmjeri sve, saberi i oduzmi i sve ce ti se samo javiti. Mozes ti uvrtati vijak od 100mm, ali koja je funkcija kad ce 80mm biti sa unutrasnje strane glavcine. Toliko.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Objasnio.
 
Top