Problem sa rashladnim crijevima

Problem sa rashladnim crijevima

Zamijenio dihtung, ispitao glavu i opet mi se stvara pritisak u crijevima. Dok prijednjem nekih desetak kilometara vec mi se upali ventilator neznam jeli to normalno. Oba crijeva su iste temperature sto bih znacilo da otvara termostat. Da li je moguce da mi odusak na cepu nije uredu ili da nije gdje zacepljen gladnjak.
Seat Toledo TD 1995.
 
1. Nije dobro ozracen sistem, imas zraka, nabija pritisak, dize temperaturu..

2. Kada rijesis zrak, onda provjeri cep expanzione posude..

3. U krajnjem slucaju hladnjak.
 
Ozracio sam sistem i zamijenio cep pa cu da vidim kako se sad ponasa, ako nista onda skidam hladjak.
Neko moze li mi netko reci kako da provjerim uljnu pumpu na golfu 2 dali radi ili ne. Pali se lampica a ima ulja pa bih je vilo ispitati licno ako je moguce.
 
Ozracio sam sistem i zamijenio cep pa cu da vidim kako se sad ponasa, ako nista onda skidam hladjak.
Nego imam nesto sto je van teme, moze li mi netko reci kako da provjerim uljnu pumpu na golfu 2 dali radi ili ne. Pali se lampica a ima ulja pa bih je vilo ispitati licno ako je moguce.
 
Član
I kod mene se isto desava iako sam zamijenio dihtung glave i čep posude za vodu... Ne znam šta bi moglo bit problem...
 
Ljudi zamijenio sam i cep opet mi stvara pritisak. Hocu da skidam hladnjak pa da ga propusem. S cime bih to mogao najbolje, mozda zrakom ili sta vec?
 
Član
ja mislim da bi bilo dovoljno da kada ga skines stavis slauf unutar i ispires...zacepis donji dio cekas da se napuni vode pa ispustis...videces u kakvom je stanju hladnjak, ima li prljavstine, kod prijatelja na golfu2 neko je zivom gumom nesto lijepio na hladnjaku vremenom ta guma se razgrijala i otisla u hladnjak i zacepilo se.. dok nismo isprali nismo mogli rijesiti problem.. kada to zavrsis i namontiras.. ako se problem bude ponavljao onda pregledaj crijeva od oduska i ostala da nisu zacepljena....
 
Hadnjak cist isprao sam ga sva crijeva sam provjerio, neznam vise sta da radim, pritisak je i dalje tu. Da li da probusim cep pa da probam tako da vozim nema mi druge isao sam majstorim niko mi konretno nezna reci sta je u pitanju.
 
Početnik
ili i dalje nije ozracen kako spada ili ti je neko sfuserio to sto ej radio,mozda glavu nije ravnao ili nije je stegao dovoljno mozda dihtung nije odgovrarajuci
 
Top