problem sa radom motora

problem sa radom motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da nije problem u majstoru, svaki put do sada je on mjenjao zupcasti, cak je i komplikovanog francuza uzupcio. Vec sam reko, kad je bio jedan zub preskocio tada je auto grubo radilo i nije htjelo da vuce, onda je on ponovo rasklopio u sredio stvar, sad auto odlicno vuce i normalno radi na visokim obrtajima, ali na niskim trza i nepravilno radi. A nisam ja reko da je u toku servisa otislo nesto oko vakuma, nego jednostavno je otislo samo po sebi, ja sam forda vozio i odjednom poce da trza i gasi se na malim obrtajima, i bio vakum otiso nesto se zeznulo i nije radio svoju ulogu i eto.
 
Član
Pa pazi moze bit svasta naravno, zato i rekoh tesko je diagnosticirati kvar na daljinu, kazem otidji do Kraje i rjesice ti problem.

Da imas dizne rekao bih da su dizne, ali mogu bit i kablovi i svjecice i bombina i sto kuraca.
 
Član
Nije svacije dirati zupcasti!!!!
Moze se desiti, ako je uzimao po katalogu remen, da je manji ili veci 2 zuba!!!!
OBAVEZNO kod zamjene zupcastog mora se izbrojat broj zuba starog i novog, i naravno korak ili raspon između zuba!!!
Jer na starom malo kojem da se vidi broj!!!
 
Član
B16A1 je napisao(la):
Nije svacije dirati zupcasti!!!!
Moze se desiti, ako je uzimao po katalogu remen, da je manji ili veci 2 zuba!!!!
OBAVEZNO kod zamjene zupcastog mora se izbrojat broj zuba starog i novog, i naravno korak ili raspon između zuba!!!
Jer na starom malo kojem da se vidi broj!!!

Brate ja na svom uvjek vidim brojeve, a druga stvar ako ga je mijenjao prije valjda zna koji ide.

Ali eto rekoh i ja najvise mislim da je to iako on kaze da je provjereno vise puta.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Nego nas obavijesti sta je bilo kad napravis
 
Član
B16A1 je napisao(la):
Nije svacije dirati zupcasti!!!!
Moze se desiti, ako je uzimao po katalogu remen, da je manji ili veci 2 zuba!!!!
OBAVEZNO kod zamjene zupcastog mora se izbrojat broj zuba starog i novog, i naravno korak ili raspon između zuba!!!
Jer na starom malo kojem da se vidi broj!!!

Drugar, IZVINI ali si malo pogresno informisan.... Kais moze da bude i 20 zuba duzi, samo ako ti uspes da ga nabijes i zategnes a da ti pri tom sve tacke zupcenja ostanu na nuli ( u fazi, ili kakogod )...

E sad da se vratimo na problem...
Lutko, proveri ti onu gumu ispod karburatora, zva da pukne i da tu uvlaci falsh vazduh, a to ces najbolje proveriti START sprejem kada u toku rada motora prskas po podnozju karburatora. A moze i da se desi da je spalo ( ili nije nabijeno ) neko od onih vakum creva sa karburatora.
 
Opet da naglasim zupcasti nije 100%, zubcasti kad je bio preskocio auto nije htjelo da vuci i jedva je radilo trzalo je na i na velikim obrtajima.

Problem je sto auto nece da radi na malim obrtajima, trza i neravnomjerrno radi, a isto tako tesko pali.

Crijva za vakum sam stavljao nova kad sam cistio i karburator, ali provjericu da vidim da nije negdje spalo. Ako auto stoji 5-6 sati da nije paljeno, onda ga palim po 5 min, imam osjecaj da je neki problem sa gorivom. A ovo sto trza moram provjeriti struju.
 
Član
HAjde to rjesavaj sad me bas zanima sta je tacno.

Hoces li Krajin broj ili ces otici do njih onako ?
 
menjic je napisao(la):
HAjde to rjesavaj sad me bas zanima sta je tacno.

Hoces li Krajin broj ili ces otici do njih onako ?

prvo ce mi komsija pogledati auto, on je radio servis, ako on neotkrije sta je onda idemo dalje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top