Problem sa pritiskom ulja?

Problem sa pritiskom ulja?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,imam problem sa pritiskom ulja u Stojadina.Nemoj te se sada smijati u vezi Stojadina bolje ista nego nista. Skinuo sam jucer pumpu od ulja posto sam mislio da je do nje i stavio novu. Opet mi se javlj problem nakon sto se zagrije pali mi se lampica od ulja,do cega moze biti,mozeli biti do filtera od ulja? Svaka pomoc dobrodosla...:icon_question:
 
Član
Pa jesi izmjerio pritisak ulja ??? otkud znas da nije dobar, mozda ti je davac za lampicu poblesavio.
 
jesil lulu na uljnoj pumpi cistio onu sitku u mene je bilo do toga kad se zagrije krene lampica da miga i pada pristisak ulja to ocisceno i ok sve
 
Član
prvo izmjeri pritisak ulja na toj temperaturi kad ti se pali lampica, pa ako je dobar zamjeni indikator pritiska ulja, a ako nije moze biti do samog ulja ili do pumpe, tj. sito i ostale stvari na pumpi.
 
Član
IvanVR6 je napisao(la):
Pozdrav,imam problem sa pritiskom ulja u Stojadina.Nemoj te se sada smijati u vezi Stojadina bolje ista nego nista. Skinuo sam jucer pumpu od ulja posto sam mislio da je do nje i stavio novu. Opet mi se javlj problem nakon sto se zagrije pali mi se lampica od ulja,do cega moze biti,mozeli biti do filtera od ulja? Svaka pomoc dobrodosla...:icon_question:

Zamijeni ulje i filter,
Preporuka za Ina Delta 5 15w 40 ili Modriča Optima 20w 60,filter Unico LI 7100/5. (mann W713/4). Modriča druga opcija za motor na kraju karijere.

Ako to ne pomogne, bojim se da ne mozes izbjeci otvaranje motora...stetu je tesko procijeniti dok se ne otvori....
Isplativije ti je onda kupiti dobar motor za 100 maraka

Možda je i davač crkao ali to bas i nisam cuo da ode na zastavama kao na golfovima...ako cujes zveckanje iz motora pri dodavanju gasa i(li) radu dok je upaljena lampica ulja, onda je davac nazalost ispravan.

Sa uljne pumpe slobodno mozes sam skinuti sito i ocistiti ga, nije komplikovano...


pa ako si kupio plavog stojadina negdje iz zapadne hercegovine koji je bio u oglasima i na market.ba (5-600 maraka) njemu je otisla masina...
 
Kod prijatelja se desavalo slicno (Renault 5)...Pregledao sve dijelove sve odlicno, medjutim problem i dalje prisutan...Ulje je rijesilo probleme, jer nije odgovaralo, pa kad se ugrije bude prerijetko i uljna pumpa ga ne baca dovoljno...
 
Član
Potroseni ti leteci lezajevi na radilici,kad je hladan ulje je gusto i lezajevi drze pritisak zbog gustine ulja,ali kad se ulje ugrije, postaje redje,razrijedi se,i pritisak ti zbog toga pada,zato ti pali lampicu kad se ugrije motor.Zamijeni letece lezajeve na radilici i problem rijesen.
 
code: KR je napisao(la):
Potroseni ti leteci lezajevi na radilici,kad je hladan ulje je gusto i lezajevi drze pritisak zbog gustine ulja,ali kad se ulje ugrije, postaje redje,razrijedi se,i pritisak ti zbog toga pada,zato ti pali lampicu kad se ugrije motor.Zamijeni letece lezajeve na radilici i problem rijesen.

zamjenom letecih lezajeva ce rijesiti problem ako radilica nije ostecena..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top