problem sa pritiskom u boci

problem sa pritiskom u boci

Član
pozz drugari,
imam audija a6 3.0 165kw 2005 sline quattro, prvi problem mi se pojavio sa grijanjem kabine tj nekad ga imam a nekada ne, majstor je zamjenio tj na dijagnostici je prijavljen kvar takozvane HVACK pumpe, pumpa zamjenjena i opet isti problem. Od tad krece jebeni problem cackanja i popravki.
Majstor sumnja na diktung glave motora, skidane obe glave, ispitane,uredne obe, provjerena i isprana sva crijeva zajedno sa velikim hladnjakom, takodje prociscavan mali hladnjak, skidan i hladnjak neki mali kako kaze majstor od rg ventila, i sve tip top. Auto ide odlicno, ne gubi i ne mjesa vodu i ulje, temperatura odlicana, sve ok, al i dalje nema grijanja. Zamjenjen termostat. Javlja se pritisak u boci rashladne tecnosti, tj kad je odvrnem izbaci dosta tecnosti iz boce. Majstor sa sumnja na blok motora. Ok poslusam, kupim cak drugi blok. Novi diktunzi, tokar obradi blok,glave sve, sastavimo i opet indetican problem, grijanja povremeno ima, skontao sam kad brze ubrzavam da dodje, bude jedno vrijeme i izgubi se, a pritisak u boci se opet javlja, majstorova konstatacija na sve to jeste da sam kupio blok koji je takodje pukao al ponavljam vam da auto ide sasvim normalno, temperatura motora ok, kompreija ok, i ne gubi i ne mjesa vodu i ulje. Vise mi je dosadilo sve i nzm sta vise da radim i kome da vjerujem. Cak sam vozio i u ovlasteni servis gdje su rekli da nema price da je blok u pitanju, nego najvjerovatnija ta takozvana Hvak pumpa koju sam, mjenjao pravi problem, i da ona ima sa dva inteziteta, tj intezitet A i intezitet B, i da majstor je vjerovatno stavljao pogresan intezitet, sta ciniti, ima li iko ideju,znanje il slicno iskustvo.
 
Top