Problem sa prikljucivanjem instrument table Passat B3

Problem sa prikljucivanjem instrument table Passat B3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako momci,skinuo sam inst tablu da odradim nekakve bolje cajgere i sve sam ja to lepo odradio,kad sam sve zavrsio i trebao da vratim tablu u njezino prvobitno mjesto to je jednostavno bilo nemoguce,treba prikljuciti neki kao skart i to sam prikljucio ali ima neka kao sajla,ide na srednji tj na km/h sat sto pokrece kazaljku,e tu sajlu iza na sat nikako da prikljucim,nemogu doci nikuda do nje ne znam u opste kako se prikljucuje.
 
Član
vjerujem da sajla ima neki zlijeb na sebi, i samo tako je moras spojit, zajebano je sto nemas prostora, pokusaj skinut i one plastike ispod volana, tako da odozdo mozes rukom doci gore do table, jednom rukom guras tablu na njeno mjesto a drugom odozdo nastimas sajlu, pravi je sex ubaciti sajlu gdje bude, i ja sam se na golfu patio dosta puta
 
Član
E moj druze ja sam skidao vec te platike ali dzabe jer ima neko zeljezo posle sto drzi letvu volana jedva da ruka prodje sav sam se izgrebo,pa sam razmisljao da skinem ono od grijanja pa da turim ruku kroz to ali nista. mozda se nekako moze gurnuti tamo od motora? ja znam koja je sajla tamo kad otvorim motor ali je prcvrscena bas fino. a ja sam se sjebo izvuko sam ju malo znas konto moze se izvuc ovamo malo vise pa sam vukao jako pa ne znam da nisam nesto sjebao.
 
Član
mozda ti je sajla jednostavno se povukla u motorni prostor. probaj je prvo gurnuti iz motornog prostora pa neka ti neko drzi dok ti ovamo ne zakacis na sat
 
Član
pod haubom gdje sajla izlazi (negdje tu dje su brisaci) moras je podic i otkacit i povuc prema motoru, postavis inst.tablu na mjesto i samo vratis sajlu (ispod haube) i zakacis je dje si je i otkacio (ona sama udje u inst.tablu)
 
Član
Nemogu ju zakacit drug jer nemogu doci do nje,a sto se tice tvog predloga nije losa idea to sam i razmisljao vidjeo sam ju mbas gdje ondje gdje su brisaci,i stegnuta je za neki nosac sa one 2 stezaljke za kablove. znaci da probam tako tj da skinem sajlu pa stavim sat pa ju opet gurnem tamo?

emirEX_sa je napisao(la):
mozda ti je sajla jednostavno se povukla u motorni prostor. probaj je prvo gurnuti iz motornog prostora pa neka ti neko drzi dok ti ovamo ne zakacis na sat

Nemogu ju zakacit drug jer nemogu doci do nje.

caus je napisao(la):
pod haubom gdje sajla izlazi (negdje tu dje su brisaci) moras je podic i otkacit i povuc prema motoru, postavis inst.tablu na mjesto i samo vratis sajlu (ispod haube) i zakacis je dje si je i otkacio (ona sama udje u inst.tablu)

Nije losa idea to sam i razmisljao vidjeo sam ju bas gdje ondje gdje su brisaci,i stegnuta je za neki nosac sa one 2 stezaljke za kablove. znaci da probam tako tj da skinem sajlu pa stavim sat pa ju opet gurnem tamo?
 
ubaci sat, nastimaj donje zabice u nosace gdje i idu, obori gornji dio sata ka sebi i podu, zavuci ruku odozgo i s prstima uhvati sajlu, samo je nastimaj da ide u onu rupicu i onda izzvuci ruku, gurni sat i zasarafi, nikakav problem nije sajlu ubaciti, nema zabica (bar kod mene) ;)
 
Član
kod pasata se ne steka sajla kao kod golfa dvojke i nemas sta turati ruke unutra,nego se samo gurne unutra ispod haube,evo Caus ti je vec napisao,raskaci sajlu ispod haube i izvuci je vani,smontiraj sat,gurni sajlu ponovo unutra,lagano je ukrecuci lijevo desno,nategni oprugu i ponovo je zakaci na osigurac.;)
 
Član
Hvala vam momci puno problem rijesen,stavio sam onaj skart u sat zatim gurnuo sat i zasarafio ga i otvorio haubu izvukao sajlu,opet ju gurnuo i to je to radi bez problema. Hvala vam na pomoci jos jednom evo slika kako izgleda.

http://imageshack.us/f/683/dsc04168x.jpg/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top