Problem sa prednjim trapom

Problem sa prednjim trapom

Član
Dobar dan dobri ljudi, nije me bilo neko vrijeme iz privatnih razloga, a tamam sam bio dobio i trecu fegu iznad imena... Ovako imam jedan problem za mene ne premostiv, u pitanju je bmw e36 coupe, mijenjao sam desnu kuglu, oba selena, i zadnji desni lezaj tocka, ajde buduci da se sve skidalo, i sve to ajde uradim i optiku, krajnice su bile toliko zapekle da se jedva optika uradila, namontiram usput i ljetne gume, e sad posle toga, pojavio mi se mali luft u volanu i kad smotam lijevi puni volan ostaje na mjestu znaci ne vraca se i cak sta vise jos trza u lijevu stranu, nema nigdje nikakvoga lufta, sto se tice trapa osim malo to u volanu, ne cuje se nikakvo lupanje niti bilo sta, samo me eto to nervira i znam da nije uredu da bude tako, e sad bio sam kod 3 majstora niko nije uspio da odgonetne sta je pa bi vas zamolio ako iko ima pojma sta bi moglo da bude molim vas da kaze, izludit cu, jos da napomenem, to se desava, samo kod skretanja znaci u lijevu stranu, odnosno pri bas sporim brzinama, bukvalno se osjeti vibriranje na volanu . Pozdrav Pisao sam na sitne kvarove, ali ne pise niko, pa da probam ovako.. Unaprijed hvala :icon_smile:
 
Član
Forare je napisao(la):
moze bitii do serva nesto treba provjeriti to ulja da ne fali itd... :icon_rolleyes:

Ma to sam prvo provjerio, ne fali ni kap, servo pumpu su sva tri maistora gledali, nema kapi ulja igdje da pusta, nije mi jasno nikako do cega moze da bude... :icon_rolleyes:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Jesi pogledao letvu?

Nisam gledao letvu, jer malo je nelogicno, da se samo desava u jednu stranu kad se smota, to jest u lijevu, ali sutra cu i to da pregledam..:S
 
Probaj sa zamjenom servo ulja, koliko znam u servo bmw-a ide neko specijalno ulje, znaci nista atf i ostala ulja... neko ko vozi bmw-a moze ti preciznije reci koje ulje ide u servo sistem pa pokusaj sa zamjenom ulja... mada kazes da je servo pumpa ispravna.. kako mozes biti siguran da je ispravna ako nepusta ulje... zato ti govorim da pokusas sa zamjenom servo ulja ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Probaj sa zamjenom servo ulja, koliko znam u servo bmw-a ide neko specijalno ulje, znaci nista atf i ostala ulja... neko ko vozi bmw-a moze ti preciznije reci koje ulje ide u servo sistem pa pokusaj sa zamjenom ulja... mada kazes da je servo pumpa ispravna.. kako mozes biti siguran da je ispravna ako nepusta ulje... zato ti govorim da pokusas sa zamjenom servo ulja ;)

Ma druze ulje je zamijenjeno u decembru, ulje je njemacko orginalno za servo, inace imam rodjake tamo, pa sve sto mi treba od tako tih stvari mi donose, i nista do sada nije stavljeno na to auto od nasih dijelova, sve su mi otud donosili ili slali po nekome, i sad kad sam mijenjao selene, poslali su mi otud, al je kugla neplanski zamijenjena, i platio sam je 110 km, u motorexu, samo mi se mota po glavi da bi moglo da bude do nje, jer je auto sve ok bilo do tog ebenog servisa, a ja ga imam gotovo 3 godine i nikada nisam stavio nista fus na njega..:S
 
Dioda je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Probaj sa zamjenom servo ulja, koliko znam u servo bmw-a ide neko specijalno ulje, znaci nista atf i ostala ulja... neko ko vozi bmw-a moze ti preciznije reci koje ulje ide u servo sistem pa pokusaj sa zamjenom ulja... mada kazes da je servo pumpa ispravna.. kako mozes biti siguran da je ispravna ako nepusta ulje... zato ti govorim da pokusas sa zamjenom servo ulja ;)

Ma druze ulje je zamijenjeno u decembru, ulje je njemacko orginalno za servo, inace imam rodjake tamo, pa sve sto mi treba od tako tih stvari mi donose, i nista do sada nije stavljeno na to auto od nasih dijelova, sve su mi otud donosili ili slali po nekome, i sad kad sam mijenjao selene, poslali su mi otud, al je kugla neplanski zamijenjena, i platio sam je 110 km, u motorexu, samo mi se mota po glavi da bi moglo da bude do nje, jer je auto sve ok bilo do tog ebenog servisa, a ja ga imam gotovo 3 godine i nikada nisam stavio nista fus na njega..:S

ma sumnjam da je do same kugle, prije moze biti do nestrucne ugradnje.. vidi ovako, otidji negdje na servis nek' ti prekontrolisu trap, optiku trapa da vide kako je to sve montirano da nema negdje sta zaboravljeno zavrnuti itd. bar to nije tesko jer i sam kazes da je sve bilo ok do te zamjene ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Dioda je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Probaj sa zamjenom servo ulja, koliko znam u servo bmw-a ide neko specijalno ulje, znaci nista atf i ostala ulja... neko ko vozi bmw-a moze ti preciznije reci koje ulje ide u servo sistem pa pokusaj sa zamjenom ulja... mada kazes da je servo pumpa ispravna.. kako mozes biti siguran da je ispravna ako nepusta ulje... zato ti govorim da pokusas sa zamjenom servo ulja ;)

Ma druze ulje je zamijenjeno u decembru, ulje je njemacko orginalno za servo, inace imam rodjake tamo, pa sve sto mi treba od tako tih stvari mi donose, i nista do sada nije stavljeno na to auto od nasih dijelova, sve su mi otud donosili ili slali po nekome, i sad kad sam mijenjao selene, poslali su mi otud, al je kugla neplanski zamijenjena, i platio sam je 110 km, u motorexu, samo mi se mota po glavi da bi moglo da bude do nje, jer je auto sve ok bilo do tog ebenog servisa, a ja ga imam gotovo 3 godine i nikada nisam stavio nista fus na njega..:S

ma sumnjam da je do same kugle, prije moze biti do nestrucne ugradnje.. vidi ovako, otidji negdje na servis nek' ti prekontrolisu trap, optiku trapa da vide kako je to sve montirano da nema negdje sta zaboravljeno zavrnuti itd. bar to nije tesko jer i sam kazes da je sve bilo ok do te zamjene ;)

Cijelu sedmicu se motam po servisima, ogadilo mi se auto bgm od ovoga svega, naj gore sto nema lufta nigdje sto niko nemoze sa sigurnoscu reci do toga je daj da se mijenja, gdje god sam dosao, svi govore uredu auto al ko god da proba nije to to, al cu otici sutra jos do jednog maistora, pa ako nista na tehnicki, pa da vidimo hocel biti kakve vajde od toga, napisao sam ovdje u nadi da je neko nekada imao isti ili slican problem, al izgleda da nije.. Hvala ti brate za savjete...;)
 
ma tu smo drug da se pomazemo... tesko je to kad neznas sta je uzrok problema pa te to jos vise smori... moze i letva volana praviti sranje, samo nisam siguran kako nju provjeriti :icon_rolleyes:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
ma tu smo drug da se pomazemo... tesko je to kad neznas sta je uzrok problema pa te to jos vise smori... moze i letva volana praviti sranje, samo nisam siguran kako nju provjeriti :icon_rolleyes:

Običnu bi stavio u škripac pa potezao krajnike dok servo letvu neznam kako isprobati jer ona ima komore pa u jednu stranu može valjat ,a u drugu ne.
Evo sad nadjo zanimljivu stvar na internetu, moguce je ipak da moze da bude do letve, isprobat cu sutra jos sve to, ako nista ne bude mijenjam letvu, jbg. :icon_rolleyes:
 
Dioda je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
ma tu smo drug da se pomazemo... tesko je to kad neznas sta je uzrok problema pa te to jos vise smori... moze i letva volana praviti sranje, samo nisam siguran kako nju provjeriti :icon_rolleyes:

Običnu bi stavio u škripac pa potezao krajnike dok servo letvu neznam kako isprobati jer ona ima komore pa u jednu stranu može valjat ,a u drugu ne.
Evo sad nadjo zanimljivu stvar na internetu, moguce je ipak da moze da bude do letve, isprobat cu sutra jos sve to, ako nista ne bude mijenjam letvu, jbg. :icon_rolleyes:

sve moze biti jer servo letva ima u sebi dva ventila koji usmjeravaju pritisak koji stvara servo pumpa u zavisnosti u koju stranu motas tj. gura klip u letvi... ako jedan od tih ventila zasteka onda dobijes luft u volanu i onda ne vraca u pocetni polozaj... samo ti mogu pozeliti da sto prije rijesis taj problem i vozis svog bmw-ca bez kvara ;)
 
Top