Problem sa poliranjem felgi do visokog sjaja

Problem sa poliranjem felgi do visokog sjaja

Član
Pozdrav svima

Imam problem sa poliranjem original VW charleston felgi 18"

Znaci felge su uradjene sa wurthovim amater setom za poliranje dvije krede i oni nastavci na busilicu(prije tog 400,800 1500 2000)...ugl. PROBLEM je sto su vidljive nekakve prsljavstine...ono kao kad je ogledalo prljavo e tako i ovdje kod mene

prljavstina ne ide dole. Nisam probao sa smirglom sad preko tog zavsrenog procesa ali sa ovom cetkom i smedjom kredom ne ide nista

evo koja slika. na srcu i na krakovima je vidljivo

292msrp.jpg

25krng3.jpg
 
Član
Ovo mi liči na oksidaciju, ako je oksidacija jedino rješenje je šmirglat dok nestane....
 
Član
Puki i suki :D dodaj ih na faceu pa pitaj stručnjake

I ja mislim da to moras brusiti smirglom dok ne nestane tesko da se može nekom pastom ukloniti al opet pitaj stručnjake :)
 
Član
ovo koliko ja vidim je kao neki lak prvo druze oguli to do metala pa onda smrigl papir u ruke i opleti
 
Član
alo ba, kakvi plastifikati :p

sve je skinuto dole sa sredstvom tipa desol i onda sam uradio 400 na suho, pa 400 na vodu i tako dalje 800 1500 2000 il kak vec, ne znam n isam

tad sam ju oprao vodom i nastavio sa smedjom kredom pa plavom ali plava nije kvalitetna pa sam ostao na smedjoj jer se sasvim dobro sjaji. Plan mi je uzet Meguiars NXT pa s njom zavrsit

ALI kazem,povrsina je prljava kak bih rekao, ako se obrati paznja primjeti se sve
kao ogledalo je 90 posto ali nije to to
 
Član
nismo se sporazumjeli ti si pricao o poliranoj povrsini a ja sam pricao o ovom ostatku boje. e sad ne znam slusajuci neke momke koji su malo polirali Al koristili su PUROL pastu tako se zove
 
Član
aha, da, u tom slucaju istina, ali to mi nije problem. To cu osmirglat jos malo, bacit primer alu gdje se skinula boja i to je to
da mi je samo dobit na cistoci poliranog dijela i to je to
 
Legend
Moguce da je takva vrsta alua, ne moze se jednostavno ispolirati do VISOKOG sjaja.. meni se to desavalo na par felgi..
Ono sto bih ja uradio ovdje, da ih ja radim je isao malo "dublje" u alu, skinuo jos jednu ruku sa smirglom od 500-2000 pa onda probati ponovo, mozda je sloj alua ispod malo podobniji za poliranje, ako ne bude, onda je nazalost to to..
 
Legend
pa sad na osnovu slika tesko je procjenit, ako znas sta radis, onda sam skontaj otprilike sa koliko bi ponovo trebao krenut :)
 
Član
Nevrijedi slajfati vise puta pokusavao u takvim slucajivima
navuci to pnovo na pastu pa onda zavrsnu ruku s kredom za fino...;)
 
Član
evo sa 1000 sam uradio ali nema rezultata. Popravio sam samo neke sitnice koje sam prvi put preskocio, pa idem sad sa 1500 pa 2000 uradit.

nakon tog cu prebrisat nitro razredjivacem i kredom

hvala momci na savjetima;) stavit cu nove slike...valjda budem dobio jos malo na sjaju :D
 
Legend
kazes da si smirglao ( 400,800 1500 2000) , trebao si postepeno 400 , 600 , 800 , 1000 , 1500 , 2000 to je jedna od mogucnosti zasto nemas visok sjaj,sa preskakanjem granulacije ostaju risevi skoro ne vidljivi ...ali znaci dosta

druga mogucnost kao sto noke kaze , dosta razlicitih aluminuma sa razlicitim primjesama postoji , neki se jednostavno ne daju tako dobro ispolirati (kopije orig felgua naj cesce se lose poliraju)

a jos jedna stvar , mozda i rjesenje problema ....
sa kojim krpama / nastavcima si polirao , sa kakvom masinom i kojom brzinom ??

ako krpa pre sporo vrti , visoki sjaj se ne moze postici , ako imas pre mekanu krpu a ides grubom pastom/kredom , ni tu nema pretjeranog efekta


jeli kreda / pasta namijenjena striktno za alu , ili inox bakar , ili je univerzal ?


EDIT : tek sad sam opet procitao i napisao si kako sa grubom imas finiji sjaj nego sa plavom ?
fali ti brzine za finu kredu 99% , puno puta mi se desavalo to
 
Poslednja izmena:
Član
E sad :D Posto se razumijes u to

da, ja sam to malo ubrzao i ispreskakao te gradacije, posto mi je malo mrsko smirglati :D

radio sam sa ovim setom

wolfcraft_2179000_poliranje-2.jpg


SAMO tu na slici je plava kreda iznad ovog cupavog, a smeđa iznad ovog finijeg...ja sam smedju stavljao na taj cupavi
 
Top