Problem sa pojačalom

Problem sa pojačalom

Član
problem je sledeći ugradio sam poseban prekidač za pojačalo kad mi je pojačalo isključene i dalje mi prazni akumulator za nekih 12 sati kolko je auto ugašeno iscrpi ga potpuno na prekidaču bude isključeno lampica takođe na pojačalu pokazuje da je isključeno međutim vuče struju kad skinem + od pojačala sa aku. i ponovo naslonim pijavi se velika varnica i ako je pojačalo isključeno
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
problem je sledeći ugradio sam poseban prekidač za pojačalo kad mi je pojačalo isključene i dalje mi prazni akumulator za nekih 12 sati kolko je auto ugašeno iscrpi ga potpuno na prekidaču bude isključeno lampica takođe na pojačalu pokazuje da je isključeno međutim vuče struju kad skinem + od pojačala sa aku. i ponovo naslonim pijavi se velika varnica i ako je pojačalo isključeno

Gdje ti je prekidac? Na remote ili na plusnoj?
 
Član
Ma ja na remote. I kod mene je tako bilo i isto mi vuklo struju pa sam ja i - prekidao. Znaci da ti probija negdje, eh sad jel to do pojacala ili samo do instalacije nisam nikad skontao..
 
Član
Izvadio pojacalo iz auta nakon sto mi je nekoliko puta izvukao aku i nisam mogao paliti :lol: Ali kazem ti ja sam to rjesavao sa prekidacem i na minusu ali zaboravi covjek da i njega ugasi pa guraj onda auto :lol:
 
Član
Prekidace niposto stavljati na galvni plus i glavni minus na pojacalu jer ce dolaziti do grijanja i moze se zapaliti auto, osim ako je prekidac koji moze durati 100 i preko ampera...
 
Član
Ako je do pojacala ako ste tako ustanovili onda odnesi pojacalo u servis neka ga pregledaju jer ne smije vuci sturju pojacalo, kod men je 4 godine pojacalo bilo i nikad nista...
To se uzme fino unimer i stavi se ma plus klemu i vidi se vuce li struju uopste ista, ako se vidi da vuce struju kad je ukopcano pojacalo tako i ako vuce onda ostavis unimer skopcan tako i samo skines klemu sa pojacala i ako padne na nulu znaci da vuce a ako ne padene onda nije pojacalo...
 
Član
kod mene je remote za pojacala na prekidacu, dva pojacaa spojena i kondenzator uz to na kondenzatoru voltmetar se ne gasi i ne vuce nis struju :icon_smile: naci ak ti je ispravno pojacalo ne bi smjelo vuci,samo ne znam kako i uspije izvuci sa ugasenom muzikom tako brzo:icon_rolleyes: jer izdrzi aku ako je dobar 2-3 sata i kad svira muzika
 
Član
slican problem sam imao,i kod mene je bilo to na proslom autu,i kad spojim plus pojavi se varnica i crkavo mi osigurac onaj veliku sto bude na plusu,kako sam ja mogo skontat problem je bio sto je pojacalo metalno i bilo spojeno na lim u haubi,kao da je neki spoj bio sta ja znam,kad sam ga premjestio i zasarafio na kutiju nije mi se desavalo vise..eto ako moze pomoc
 
Član
Pa normalno je da malo zavarnici kad se prvi put spaja plus na pojacalo :icon_rolleyes: nema to veze sa izvlacenjem akumulatora, nesto drugo nije dobro
 
Top