Problem sa plinom- Molim za savjet!

Problem sa plinom- Molim za savjet!

Član
Znači, imam Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 sa ugradjenim sekvent plinom marke Zavoli. Posto sam tek uzeo auto, promijenio sam filtere, promijenio membranu na rasplinjacu, promijenio sensor vode, te ventil za propustanje plina. Na početku je imao problema sa prebacivanjem na plin, ali kada sam uradio zamjenu membrane, sve je bilo odlicno. Majstori su mi sve ovo izmjenili jer nisu odmah znali da je do membrane:icon_mad:.

Međutim, imam sada opet problem. Prilikom naglog dodavanja gasa, odnosno kada predje 2500 rpm odmah zvucnim signalom obavijesti i vrati na benzin.

Molim vas ako iko zna ili je imao slicnih problema volio bih da mi kaze sta sve moze biti u pitanju?:icon_question:
 
Član
Nije problem nikakav, to je sekvent plin i on radi tako. Kad stisnes naglo papucicu prebaciva na plin.
E sad nije uredu ako normalnim gasom, preko 2500 prebaci na benzin.
 
BHT Ovisnik
to je i meni bas isto bilo pa sam prekjucer bio na servisu, zacepio se isparivac od prljavog plina,to mi je prvi put da se desi pa su izvadili oprugice iz njega i navodno se vise ne bi trebalo događati, kaze samo filtere sada redovno mjenjati, ako se opet dogodi onda su vjerovatno filteri

buldog nije to normalno, on normalno prebacuje na skroz visokim obrtajima, u mene oko 5RPM, i stim da ne pišći,njemu ga skroz ugasi kao sto je i meni bilo,a kada normalno radi on prebaci na benzin da i neznas i isto tako vrati;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
to je i meni bas isto bilo pa sam prekjucer bio na servisu, zacepio se isparivac od prljavog plina,to mi je prvi put da se desi pa su izvadili oprugice iz njega i navodno se vise ne bi trebalo događati, kaze samo filtere sada redovno mjenjati, ako se opet dogodi onda su vjerovatno filteri

buldog nije to normalno, on normalno prebacuje na skroz visokim obrtajima, u mene oko 5RPM, i stim da ne pišći,njemu ga skroz ugasi kao sto je i meni bilo,a kada normalno radi on prebaci na benzin da i neznas i isto tako vrati;)

To mi se nije prije desavalo. Znaci trebao bih rasparivac ocistiti iako sam prije par dana mijenjao membranu? i samim tim ga je majstor ocistio. Prije je sasvim normalno isao na plin i pri jacem dodiru papucice sasvim normalno isao na plin...dok sada vec na 2000- 2500 rpm odmah vrati na benzin uz pistanje. To je dosta veliki problem kod preticanja, kod polaska u brdu i ostalo...kada je potreban jaci gas:icon_rolleyes:

stefan je napisao(la):
imas li plina u boci

Skoro pun rezervoar:icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
meni je bio potpuno isti problem,,vozim 80km/h stisnem samo malo gasa u 5-oj odmah mi gasi plin pi pi pi:D
to mi se prije nikada nije događalo,ovaj mi u Mostaru kaze da je isparivac, odem u Sarajevo do servisa u DarkoM, ocisti mi isparivac i sve radi:icon_biggrin:
 
Član
CoL3 je napisao(la):
meni je bio potpuno isti problem,,vozim 80km/h stisnem samo malo gasa u 5-oj odmah mi gasi plin pi pi pi:D
to mi se prije nikada nije događalo,ovaj mi u Mostaru kaze da je isparivac, odem u Sarajevo do servisa u DarkoM, ocisti mi isparivac i sve radi:icon_biggrin:

Mislim da sam vidio u petak tvoj Volvo kod darkoma?:icon_question:

Otici cu sutra da vidim jeli to u pitanju, mada opet kazem prije par dana sam membranu mjenjao tako da mi je cudno da se vec tako zaprljao...ali eto:icon_rolleyes:
 
Član
RE: Problem sa plinom- Molim za savjet!- PROBLEM RIJESEN!

Problem je ipak rijesen...prvo sam ocistio rasparivač, međutim opet se isto desilo, onda je skinut ventil glavni (napominjem koji sam prije 15 dana promijenio), i vec je bio zacepljen, i pun taloga. Ociscen ventil, promijenjen filter, i sada ide odlicno...;):123:

Eto ako neko ima sličan problem da zna...
 
Član
Kao prvo gdje sipas plin ? kao drugo naj vjerovatnije da ti je los plin uzrocnik toga ja po Sarajevu samo sipam na Promig pumpi kod hotel sarajevo djemala bijedica, prije sam sipao na Hifi na stupu ali im je plin kako kad, hifa na bistriku ni u ludilu sve mi sjebalo, u RS kriminal u bocu od 45l onaj lik u vojkovicima sto samo ima plin nasuo mi ?? 55l i dalje bi sipo da nisam mu ja rekao stani momak to je nemoguce . vag grada kad idem na more je HAOS sve smece ni na jednoj pumpi nisam nasuo da valja plin .
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Kao prvo gdje sipas plin ? kao drugo naj vjerovatnije da ti je los plin uzrocnik toga ja po Sarajevu samo sipam na Promig pumpi kod hotel sarajevo djemala bijedica, prije sam sipao na Hifi na stupu ali im je plin kako kad, hifa na bistriku ni u ludilu sve mi sjebalo, u RS kriminal u bocu od 45l onaj lik u vojkovicima sto samo ima plin nasuo mi ?? 55l i dalje bi sipo da nisam mu ja rekao stani momak to je nemoguce . vag grada kad idem na more je HAOS sve smece ni na jednoj pumpi nisam nasuo da valja plin .

Isto sipam na promingu. Medjutim, po nekoj mojoj logici mislim da je ipak dijelom do majstora. Evo kako: Zar je logicno da neko mijenja membranu na rasparivaču a da pritome ne ocisti rasparivac? :icon_question:

Kada je dosla nova membrana (predhodna je bila pukla skroz), ona je zadrzavala sav taj talog i talozila ga u filter ventila (a imao sam srecu da nije zacepilo cijevi). I danas kada mi je majstor ocistio rasparivac opet je zaboravio ocistiti ventil pa je rezultat opet bio isti :icon_rolleyes:

Tek kada sam posumnjao na MAP sensor i na pritisak onda je povezao i skinuo ventil, te smo imali sta i vidjeti:icon_smile::icon_eek:
 
BHT Ovisnik
jeste,bio je u Darke u petak:icon_biggrin:
a kakav ventil, nisam bas shvatio ?
te kakav je inace na ovim Hifinim pumpama plin, u nas je najjeftiniji u njih, uvijek sam sipao,najbolje mi je isao,al eto sav se isprljao
 
Član
CoL3 je napisao(la):
jeste,bio je u Darke u petak:icon_biggrin:
a kakav ventil, nisam bas shvatio ?
te kakav je inace na ovim Hifinim pumpama plin, u nas je najjeftiniji u njih, uvijek sam sipao,najbolje mi je isao,al eto sav se isprljao

1zp5dow.jpg


taj ventil..unutra ima mali okrugli filter. On je bio pun, a kazem ti prije petnaest dana stavio nov ventil komplet:icon_biggrin:
 
Član
Ne mozes vjerovati kakve prljavštinje se nakupi, meni je dovoljno samo nekad loša/prljava tura plina i idi kod majstora, za*ebaji se :icon_evil:
 
Član
Solomaher je napisao(la):
Ne mozes vjerovati kakve prljavštinje se nakupi, meni je dovoljno samo nekad loša/prljava tura plina i idi kod majstora, za*ebaji se :icon_evil:

Bas sam se neprijatno iznenadio:icon_rolleyes: Mislim samo par dana auto vozeno i hajde odmah, kao sto kazes, kod majstora..
 
Top