Problem sa Peugeotom

Problem sa Peugeotom

Član
imam peugeot 206 1,4HDI sinoc mi se desilo kada sam upalio auto hladno temperatura mi skoci u crveno i ventilator radi non stop a hladan motor. upalila se i lampica diagnostike motora ugasim auto poslije pola sata upalim sve normalno zbog cega mi se to desava sta je problem :(
 
Član
RE: molim pomoc

kod druga mi se isto desilo isti motor ali pug 307 identicni problemi, kad je otisao u servis nisu mu nista radili rekli kao nije to nista desava se i na njihovim sluzbenim ... pa sad.. ali vjerovatno ces dobiti bolji odgovor od kolega.. pozz
 
Član
RE: molim pomoc

hvala drug vidjecemo sta drugi kazu i ja sam cuo da se to kod pezoa desava al nemoguce da na -4 stepena temperatura skoci u crveno a tek auto upaljeno :(
 
Član
RE: molim pomoc

znam da je nemoguce, al to je pezoova elektronika :D senzori i ostale gluposti, nadam se da ces rjesiti problem.pozz
 
Član
RE: molim pomoc

Grga je napisao(la):
znam da je nemoguce, al to je pezoova elektronika :D senzori i ostale gluposti, nadam se da ces rjesiti problem.pozz

sreca prestalo je hehe sad je sve u redu. al izgleda da mi je senzor od abs-a otisao nekad kad naidjem na rupu upali se lampica ABS-a onda proradi pa opet nece
 
Član
pregledaj ožičenja abs-a ako je sve ok, pogledaj dali je zaprljan senzor i dali se slucajno iskrivio pa ga sta zeza, nemoj da te majstori odma izlevate za snezor, a oce oni :D vjeruj mi :D
 
Član
Grga je napisao(la):
pregledaj ožičenja abs-a ako je sve ok, pogledaj dali je zaprljan senzor i dali se slucajno iskrivio pa ga sta zeza, nemoj da te majstori odma izlevate za snezor, a oce oni :D vjeruj mi :D

gledao sam naprijed bili su prljavi ocistio sam. ja mislim da je nazad jer kad prvi tocak predje preko rupe nista cim zadnji upali se hehe a nazad dobosi pa nemogu bez majstora vidjet neznam mu ja nista :)
 
Početnik
ma imao sam i ja Lagunu isto tako se desavalo da pobudale te kazaljke,ovako kad je hladnije vrijeme...a ja sad neznam dali to Pezo posjeduje ali u mojoj Laguni je isto tako skakala kazaljka od temp kad je hladan motor..a ustvari to je bilo zbog ulja,jer je na tu cukicu temp spojen senzor od kolicine i pritska ulja,pa kad se to desi upali se lampica jedna kraj temp i kazaljka skoci u crveno..pa mozda to i jest to,jer kad je hladnoauto ulje je gusce i vjerovatno taj senzor to neocita kako treba..vidi raspitaj se dali to Pezo posjeduje
 
Član
Lija je napisao(la):
ma imao sam i ja Lagunu isto tako se desavalo da pobudale te kazaljke,ovako kad je hladnije vrijeme...a ja sad neznam dali to Pezo posjeduje ali u mojoj Laguni je isto tako skakala kazaljka od temp kad je hladan motor..a ustvari to je bilo zbog ulja,jer je na tu cukicu temp spojen senzor od kolicine i pritska ulja,pa kad se to desi upali se lampica jedna kraj temp i kazaljka skoci u crveno..pa mozda to i jest to,jer kad je hladnoauto ulje je gusce i vjerovatno taj senzor to neocita kako treba..vidi raspitaj se dali to Pezo posjeduje

i u mene isto samo kad je hladno vani ispod 0 stepeni tad se to desi.. kad sam ga tek kupio to mi se jednom desilo zvao majstora kaze nije to nista prestat ce i ugasilo se sam. sve bilo ok 2 dana za redom et sad opet nista kazu da im se to desava svima hvala u svakom slucaju :)
 
Član
Kod mene se desavao slican problem.. u voznji nekad..odjednom skoci kazaljka na vrh.. pa je majstor ustanovio da zamjenim gljivu temperature, a ne termostat... jer je gljiva valjda cesti problem !


pozz
 
Član
E da vam kazem sta pravi problem.... I u pravu su ti bili sto su rekli da je kod svoh pezoa to problem!!! A kvar je glupost.
Na glavi motora se nalazi senzor temperature motora koji salje signal u ECU (kontrolnu jedinicu motora - kompjuter). ECU taj signal koristi, obradjuje i salje na instrument tablu i pokazije ti koja je temperatura motora, a takodje salje signal i na ventilator hladnjaka. Kada se taj senzor temperature raskaci, ECU dobije podatak da je motor pregrejan i onda upali ventilator i skala skoci u MAX...
Sve sto treba uraditi je da se lepo ociste one dve iglice (odnosno tri iglice - u zavisnosti od modela) na senzoru, i da se one buksne (papucice - zavisi kako ih ko zove) u dzeku malo stegnu kako bi pravile dobar kontakt.
10 minuta posla maximalno
Ne bih Vas vise zadrzavao!!! ;)
:123:
 
Član
dule-p je napisao(la):
E da vam kazem sta pravi problem.... I u pravu su ti bili sto su rekli da je kod svoh pezoa to problem!!! A kvar je glupost.
Na glavi motora se nalazi senzor temperature motora koji salje signal u ECU (kontrolnu jedinicu motora - kompjuter). ECU taj signal koristi, obradjuje i salje na instrument tablu i pokazije ti koja je temperatura motora, a takodje salje signal i na ventilator hladnjaka. Kada se taj senzor temperature raskaci, ECU dobije podatak da je motor pregrejan i onda upali ventilator i skala skoci u MAX...
Sve sto treba uraditi je da se lepo ociste one dve iglice (odnosno tri iglice - u zavisnosti od modela) na senzoru, i da se one buksne (papucice - zavisi kako ih ko zove) u dzeku malo stegnu kako bi pravile dobar kontakt.
10 minuta posla maximalno
Ne bih Vas vise zadrzavao!!! ;)
:123:

hvala ti al nedesava mi se to vise :) nego me zanima sta u njih pali ventilator jer na termo prekidac nije nista spojeno a sa klimom ventilator radi a motor se nikad nezagrije do 90 stepeni... jednom sam ga ugrijao na 100 stepeni nije palio ventilator a sa klimom pali nije mi jasno
 
Član
menso206 je napisao(la):
dule-p je napisao(la):
E da vam kazem sta pravi problem.... I u pravu su ti bili sto su rekli da je kod svoh pezoa to problem!!! A kvar je glupost.
Na glavi motora se nalazi senzor temperature motora koji salje signal u ECU (kontrolnu jedinicu motora - kompjuter). ECU taj signal koristi, obradjuje i salje na instrument tablu i pokazije ti koja je temperatura motora, a takodje salje signal i na ventilator hladnjaka. Kada se taj senzor temperature raskaci, ECU dobije podatak da je motor pregrejan i onda upali ventilator i skala skoci u MAX...
Sve sto treba uraditi je da se lepo ociste one dve iglice (odnosno tri iglice - u zavisnosti od modela) na senzoru, i da se one buksne (papucice - zavisi kako ih ko zove) u dzeku malo stegnu kako bi pravile dobar kontakt.
10 minuta posla maximalno
Ne bih Vas vise zadrzavao!!! ;)
:123:

hvala ti al nedesava mi se to vise :) nego me zanima sta u njih pali ventilator jer na termo prekidac nije nista spojeno a sa klimom ventilator radi a motor se nikad nezagrije do 90 stepeni... jednom sam ga ugrijao na 100 stepeni nije palio ventilator a sa klimom pali nije mi jasno

Kod nekih modela pezoa, ventilator se pali na 105'C, e da li je kod tvog to slucaj... ne znam. A i napred na hladnjaku imas dva releja koji pale ventilator, i pokriveni su plastikom. E desava se da u njihove kontakte udje voda i napravi koroziju i onda nastaje sr*nje. Prvo prekontrolisi te releje.
 
Top