Problem sa paljenjem???

Problem sa paljenjem???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ukratko; treci put mi se desava u godinu dana da auto nece da zavergla, samo se cuje cak, cak. u pitanju je golf 4 1.8gti
prvi put kabal na klemu sto dodje se popustio, stegnut auto palilo normalno
drugi put "majstor" pregledao alnaser , punjeje, lafo sve prije nekih mjesec dana,,
i ustanovio da je akumulator crkao,, ja kupim aku stavim upali auto na pola kljuca,,
palilo normalno do danas,, opet ista stvar cak cak, ne vergla nista, drzao na klemama 15min, nista ni da zavergla,,
ja razocaran ovim nasim kvazi majstorima, ne znam sta da radim,, sumnjam na alnaser ili alternator, ma ne znam ni ja vise sta bi moglo biti,, akumulator je potpuno nov :icon_question:
temu sam otvorio cisto da vidim da se nekome ovo nije vec desavalo, da napise svoje iskustvo i moguci kvar prije li nego odem kod daih tako nazovem majstora,, svaka pomoc dobro dosla ;)
 
Član
Pokusaj kad okrenes kljuc u bravi i on kaze cak da ga ne vratis vec da drzis kao da vergla a necim kucni po alnaseru na par mjesta ako krene verglati onda je on 99% posto u pitanju , dolazi li uopste struja na alnaser ?:icon_question:
 
Ma probacu to sutra, nisam danas bio u stanju da majstorisem nista.
da mi je samo jednom odvuc auto i reci to i to me zeza rijesi, da dodjem
ko covjek platim i vozim, rodio bi se
 
To "cak" je 99% automat na anlaseru, to je taj simptom. Nek ti neko popravi i usput pogleda cetkice kakve su ;)
 
ma nista, upalit na guranje i ostaviti kod majstora,, ovaj put ne placam dok ne da
garanciju na rad,, ne mogu ja svako mjesec dana popravljat jedno te isto,, il radi il
ne radi,, trece opcije nema
 
Član
99% automat na alnaseru ako je cak,a ako okrenes i nista se ne cuje onda je ulozak...oba problema sam imao,i rijesio...
Kad mi je otisao ulozak brave,22 puta pali super i odjednom slijedecih lupam 25 puta moram milion puta kljuc okrenuti,nema pravila nikakvog...
 
Dejan 16v je napisao(la):
Odes kod Struje u Vojkovice i rijesis se misterija! :D

bio prije nepunih mjesec dana, on je navodno pregledao sve i
utvrdio da je aku crkao, kupio novi aku, i sad opet isto,, da napomenem rekao je da je kontrolisao alnaser i da je ispravan, i punjeje i bla bla,,
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Odes kod Struje u Vojkovice i rijesis se misterija! :D

bio prije nepunih mjesec dana, on je navodno pregledao sve i
utvrdio da je aku crkao, kupio novi aku, i sad opet isto,, da napomenem rekao je da je kontrolisao alnaser i da je ispravan, i punjeje i bla bla,,


Jbg mozda ti negdje vuce struju,stavi brifer na kleme i skidaj jedan po jedan osigurac i prati lampicu brifera ako vise zasvijetli prilikom valjenja osiguraca znaci tu ti negdje vuce struju tj na tom osiguracu!
I naravno vidi istrumentom punjenje kako je mora biti preko 13V
 
Rijesih veliku misteriju :D ono sto se i prvi put desilo a nije
uradjeno kako treba plusni kabal na klemu sto dolazi,, se popustio
i pravio problem, sad sam ga stegao momacki i stavio jos jednu maticu
tako da se ne moze ponovo popustiti ni pomocu trikova,, idemo daljee! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top