problem sa paljenjem motora

problem sa paljenjem motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz imam kadetta 1.6 diesel kupio sam novi akumulator na ljeto sam radio karike , problem je u tome ovih dana kada je ispod nule temperatura dugo vergla sto znaci moram dvaput i vise grijati grijace pa tek onda zastartati motor ali opet dugo vergla i skroz slabo pali i izlazi crn dim iz auspuha ???
molim savjete !!!


btw grijaci provjereni :D
 
Član
nije to jarane do grijaca to je do opela, ti kadeti dizel su poznati po tome sto tesko pale, sto moras duze da verglas...
 
Član
caus je napisao(la):
nije to jarane do grijaca to je do opela, ti kadeti dizel su poznati po tome sto tesko pale, sto moras duze da verglas...

ma sve znam brate bio je i dosad verglao ali nije ovako kao do sad sad jedva upali
 
Član
_konZa_ je napisao(la):
caus je napisao(la):
nije to jarane do grijaca to je do opela, ti kadeti dizel su poznati po tome sto tesko pale, sto moras duze da verglas...

ma sve znam brate bio je i dosad verglao ali nije ovako kao do sad sad jedva upali


sto kazu da je do grijaca moze bit jer bez obzira sto oni rade i griju moguce je da su to bas fus grijaci ja sam imao slican problem grijaci su radili al kako da ti ne govorim jedva palio pogotovo kad je malo hladnije i stavio orig grijace mah nema te zime kad nece upalit zato pogledaj koji su il bihamk zovnes oni znaju odma cim vide grijace kakvi su sta
 
PA ja bih rekao da je u pitanju rele od grijaca evo i zasto, kad pojedinacno probavas grijace otpor je manji i oni griju al akd spojis sva cetiri za cetiri puta je veci otpor pa rele nemoze da propusti toliko struje i duze im treba da se ugriju.
Neka ti elektricar ispita struju koja dolazi na grijace kad su spojeni mora imati istu snagu kao na akumulatoru pa ces vidjeti kako krese iz prve.
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
PA ja bih rekao da je u pitanju rele od grijaca evo i zasto, kad pojedinacno probavas grijace otpor je manji i oni griju al akd spojis sva cetiri za cetiri puta je veci otpor pa rele nemoze da propusti toliko struje i duze im treba da se ugriju.
Neka ti elektricar ispita struju koja dolazi na grijace kad su spojeni mora imati istu snagu kao na akumulatoru pa ces vidjeti kako krese iz prve.

da se nadovezem na txt gore...

stoga i crn dim nazad, pumpa "nagura" goriva u komore za sagorijevanje i zbog toga sto odmah grijaci ne odrade kako trebaju uraditi vec nakon nekoliko pokusaja, kada "motor" upali, izbaci vec prije "visak" goriva koji nije "iskoristen"
 
Član
Jednu stvar treba pogledat kod dizela ..a to su dvije stvari..
..1 kompresija ....2 dizne ..3. grijači..pod uslovom da ti je akumulator dobar i palenje dobro uštimano..;):lol:
 
Član
Rozimacak je napisao(la):
Jednu stvar treba pogledat kod dizela ..a to su dvije stvari..
..1 kompresija ....2 dizne ..3. grijači..pod uslovom da ti je akumulator dobar i palenje dobro uštimano..;):lol:
nisam mogao da izdrzim a da se ne nadovezem na ovu temu
1 prvo se gleda koliko je akumulator jak
2 dali je ispravan glavni osigurac kroz kojeg ide struja na grijace
3 dali dolazi inace struja na grijace
4 kakvi su grijaci dali rade uopste
5 dali su spori grijaci ili brzi
6 masa
7 dizne
8 kompresija
9 ulje dali je nasuato kakvo gusto sto otezava jutarnje paljenje jer ga zima stegne,slicno se desi i u mjenjacu kad oces da izutra presaltas a ide tesko dok se ulje ne ugrije.
inace se prvo krene od malih i jeftinijih kvarova prema skupljim
i ljudi bi da auto zimi odma pali a po pravilu bi trebali da kad dadnu kontakt sacekaju dok rele ne ugrije grijace sto nema nikakve veze sa lampicom grijaca nego kad rele skljocne tek tad povuci saug ako ga ima i startovati motor takode pri kupnji grijaca treba obratiti paznju dali su grijaci spori ili su brzi to mora da zna svaki majstor akoje majstor pozzz nadam se da pomazem a ne da pametujem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top