Problem sa paljenjem golf 2 td

Problem sa paljenjem golf 2 td

Član
Motor je remontovan i nisam sa njim presao punih 100km i prvo paljenje jedvo upali od 5-6 puta grijaci rade sve radi....kontam vraca mi gorivo iz boschpumpe uzmem danas nepovratni ventil i stavim ga prije boschpumpe....i opet ostavim ga 2h da se ohladi kad malo prije opet isto.....eh sad govorio mi je majstor moze bit i do prelivnog ventila na boschpumpi ......Uglavnom prvo paljenje nikakvo jedvo upali ali poslje pali na pola kljuca i nezavergla kako treba...motor generalno uradzen remontovan ide ko lud ali ovo prvo paljenje me uznervira....:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

i zaboravio sam napisat kad vergla na prvom paljenju izbaciv ami bijel dim ali kad upali nista i kad ga poslje palim neizbaciva nista i u vaznji nedimi nimalo...znaci samo kad ga palim prvi put kad puno verglam;);)
 
nije bosch pumpa dobro ustimana, nek ti majstor ustima ugao paljenja...
probaj palit s cokom pa vidi jel bolje
 
Član
probao sam i sa cokom isto tako....motor kad su radili i kad suga sklapali boschpumpu nisu ni taknuli...hmm...probat cu sutra prvo vidjet taj prelivni ventil ako nebude do tog ventila onda nek nastima boschpumpu...zar moze bit do nje ako nije nastimana..?
 
sole_boy je napisao(la):
probao sam i sa cokom isto tako....motor kad su radili i kad suga sklapali boschpumpu nisu ni taknuli...hmm...probat cu sutra prvo vidjet taj prelivni ventil ako nebude do tog ventila onda nek nastima boschpumpu...zar moze bit do nje ako nije nastimana..?

moze bit do pumpe, a ako je samo prvo paljenje moguce je i da grijaci ne valjaju
 
grijaci momak njih mjenjaj moj rodjak 2 godine tako vozo i nije mogo nikako drugo da upali nego na guranje sve govorili pumpa pa vrati ti gorivo pa ti motor crko i na kraju samo grijaci zamjenjeni i auto bez problema pali ali haj da je 1 ili 2 grijaca stradali vec sve do ijednog sva cetiri a iso auto-elektricaru i on ih provjeravo kaze svi su ok i na kraju odluci da ih zamjeni s novim grijacima i eno dan danas radi bez problema ;)
 
Član
ma neznam sta da vam kazem isto majstor mi je gledao grijace kaze rade svi....pa nesto i nesumljam u to ali pogledat cu opet....ali najvise sumnjam u tu boschpumpu jer svaki motor poslje generalnog remonta njemu se mora pumpa nanovo nastimat na "novi motor"...jer majstor je nije ni dirao nikako....samo mi standgas povecao sto govori da ju je potrebno pipasati na motor jer mu je sve zamjenjeno i glava i turbina od 91.godiste a moj golf je 85.godiste......i ovaj bijeli dim kad verglam prvi put jer auto upali nakon 3-4 puta sto me nervira...a poslje kad ga palim,pali sto se kaze na pola kljuca i neizbaciva nikakav dim u toku paljenja i voznje
 
1. vraca naftu, 2. ugao palenja, 3. grijaci to troje provjeri, zamjeni, ustimaj kako god... ja najvise tipujem na grijace jer oni kad ne rade auto nema sanse da upali bez 2-3 verglanja... kasnije kad upali zagrije se komora i ona bez grijaca moze upaliti... jbt 4 grijaca po 5 KM koliko su ovde kod nas, nekosta te puno, zamijeni ih... ako si stavio nepovratni ventil onda najvjerovatnije da nevraca vise naftu... jer da je ugao palenja pomjeren promjenio bi zvuk zavisno gdje je pomjeris a upalio bi bez problema, kuburio sam i ja sa tim... zamijeni ti grijace drug ;)
 
Član
bijeli dim na auspuhu u toku verglanja = ima nafte u cilindrima = nije do pumpe i vracanja goriva.
provjeri jel uzupcen dobro i provjeri glavni osigurac od grijaca gore na pozarnom zidu.
 
Član
preoblem rijesen glavni osigurac pregorio...stavim drugi i onda reko da ispitam grijace i dodam kontakt osigurac opet rikno...majstor zadnji grijac sjebo previse ga zavrno i sjebo navoj na grijacu i ospigurac rikne i slomio mi zice one sto ideu sa jednog na drugi grijac i sad to promjenim i plai ko mina...;););)
 
Član
S@jko je napisao(la):
bijeli dim na auspuhu u toku verglanja = ima nafte u cilindrima = nije do pumpe i vracanja goriva.
provjeri jel uzupcen dobro i provjeri glavni osigurac od grijaca gore na pozarnom zidu.

;)
 
Top