Problem sa Opel Vectrom C 2.2 GTS

Problem sa Opel Vectrom C 2.2 GTS

Član
Pozdrav svima,
Opel Vectra C 2.2 GTS 2003 god. ugasio se u vožnji, bez ikakvih prethodnih simptoma, vergla normalno, ne pali.. Prvo sam pokušao sa start sprejem, nekad upali, nekad ne, radi minut dva neravnomjerno, štuca i ugasi se.. Skinuo crijevo sa filtera do pumpe visokog pritiska (Bosch pumpe) i ubacio ga u kanister nafte (što bi se reklo spojio ga na infuziju), i auto pali i radi sasvim normalno.. nakon toga zamjenim kućište filtera goriva i filter, vratim crijevo, sve isto kao i prije toga.. sad sam potpuno isključio filter tako što sam direktno spojio dovod i odvod sa filtera (prije toga sam ispuhao svu naftu iz crijeva od rezervoara do filtera, i ustima navukao ponovo do filtera, što znači da dovod nije začepljen), ali sad nemam struje da verglam pa čekam drugo auto i kablove, a u međuvremenu svi savjeti dobrodošli.. Hvala
 
Član
Nisam napomenuo da sam ova dva crijeva spojio komadom prozirnog crijeva, danas sam upalio auto i na tom prozirnom dijelu vidim da vuce vazduh, pokusacu postaviti video..
E sad majstor mi govori da i dalje moze biti do bos pumpe, a ja sam skeptican, jer kako bi bos pumpa koja radi sasvim normalno sa dovodom iz kanistera stvarala vazduh u dovodnom crijevu??? Pregledao sam crijevo i ne vidim da je negdje puklo ili da pusta naftu..
 
Član
Da zakljucim temu iako nisam dobio ni jedan odgovor haha.. kvar glup da ne moze gluplji..
casa u rezervoaru iz koje pumpa vuce gorivo se ne puni dovoljno brzo, tako da kad auto malo odstoji napuni se dovoljno da moze upaliti, pa cim potrosi to gorivo povuce vazduh i ugasi se.. nisam pronasao razlog zbog kog se ne puni pa sam samo crijevo sa sitom izbacio iz te case, posude sta je vec i ubacio sa strane u rezervoar i sve super.. 3 majstora su i nakon svega sto sam uradio i objasnio im simptome tvrdili da je problem bos pumpa, cijena reparacije iste je oko 600-700KM.. a problem rijesen sa dvije vezice.. tako da...
 
Top