problem sa ocitavanjem CD potrebna pomoc

problem sa ocitavanjem CD potrebna pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
imam problem sa cd playerom ubacim cd nece da ga ocita samo izbaci greska na displeju, zna li neko sta mu je otislo i gdje se to moze popraviti inace player je pioneer:icon_question:, unaprijed hvala;)
 
Član
stefan je napisao(la):
imam problem sa cd playerom ubacim cd nece da ga ocita samo izbaci greska na displeju, zna li neko sta mu je otislo i gdje se to moze popraviti inace player je pioneer:icon_question:, unaprijed hvala;)

heheh ovaj problem mi je nekako poznat:icon_biggrin:
i kod nas je isti slucaj i nikako da odgonetnemo do cega je,nekad proradi nakon određenog broja pokusaja:icon_confused:
kontali smo kad je previse hladno da treba prvo malo auto da se ugrije,jer nam se to pocelo desavati kad je bio veliki minus napolju
moguce je da se glava zaprljala i da treba ocistiti:icon_rolleyes: jos nismo nosili na popravku
 

wkd

Član
ako nemas garanciju, otworis ga i laser ocistis stabicem za usi...
ili ga odneses u neki elektro serwis, swi to rade. Dodje te oko 20 KM..
 

IGY

Član
laser se zaprljao, a opet zavisi koji cd stavljas, recimo pioneer je osjetljiv na cd pisi/brisi
rijetko koji ucitava, i reci mi koji ti error izbaci, pa da vidimo sta je u pitanju
 

Zex

Član
Imam i ja jedno pitanje u vezi lasera.
Naime imam neki DVD za auto (prenosni) i ucitavao je DVd,sad ne ucitava DVD,ma kakav da ubacim,ucitava sve ostalo,znaci MP3,AVI,DIViX...
...ali DVD nece ni da cuje?
U cemu je problem zna li ko??
 
Član
za koju zonu je pravljen dvd. mozda je radjen za americko, evropsko, japansko i ne znam ti vise koje trziste i sa njim si gledao filmove iz druge zone i on se zakljucao. slicna situacija se desava kod DVD uredjaja na racunarima. radi toga sam dva dvd roma bacio u kantu. cita sve osim dvd-a.

sto se tice prvog pitanja, laser drug 100%. neki dan sam koljegi ugradjivao cd pioneer-ov u auto i ubacis mu cd i on dva tri puta trzne i prikaze gresku ili sam izbaci cd i ocistim mu laser i eno ga radi ko zmaj. skines samo gornji poklopac i vidi ti se laser i uzmes stapic za usi i na njega kanes alkohola (medicinskog) i ocistis laser. sto kaze igy pioneer osjetljiv na RW diskove nije tacno jer evo tri godine kako sam imao pioneer samo sam te cd-ove i slusao u autu i nikad nisam imao problema.
 

IGY

Član
emire novije tipa pioneer-a
kod mene onaj je izbaciovao error, na nekim RW diskovima, ne nekim ne
samo kazem da postoji mogucnost da je do toga, a i citao sam to negdje, samo se ne sjecam gdje, na cicama uglavnom
 

wkd

Član
moj hawer ima pioneera i nece da mu cita one jeftine cd-e...kad przi mora kupowat sony cd-e i przit na wecoj kwaliteti...
 
Član
meni se desavalo kupim cd (prazni) omegin i nema sanse da ga ocita pa ja pokusavo na manjom ili vecim brzinama rezat ono opet isto sad kupujem verbatim (prazne) i radi normala stavim neku srednju brzinu sve 5!!! nekazem da nije do lasera ali i cd-ovi nisu svi isti!!!
 
Legend
IGY je napisao(la):
laser se zaprljao, a opet zavisi koji cd stavljas, recimo pioneer je osjetljiv na cd pisi/brisi
rijetko koji ucitava, i reci mi koji ti error izbaci, pa da vidimo sta je u pitanju

igy izbaci na displeju error 11,
a cistio sam i laser stapicem i ponove isto sigurno je laser crkao

probacu danas orgin cd ubaciti pa cu viditi sta ce biti
 

IGY

Član
hmmmm volim kad sam u pravu
error 11, 12, 17, 30, izgreban ili RW disk koji se teze ocitava kod nekih pioneer modela ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top