Problem sa neugodnim mirisom - potreban savjet

Problem sa neugodnim mirisom - potreban savjet

Član
Ne znam koji me djavo i tjerao, ali oprao sam policu gepeka koja je stvarala neprijatan miris u autu (mada ne previse - narocito kada auto stoji dugo na suncu) i sada, i to cak nakon 4 pranja police, imam problem sa nepodnosljivim smradom koji ista otpusta. Miris nije na vlagu (kao da se dugo i lose susila), vec na nesto sto ne znam cak ni priblizno opisati sta je, ali ljudi moji, to TOLIKO smrdi da je nevjerovatno. U auto ovakva vise ne moze, ni pod razno, jer smrdi na 5m oko sebe na otvorenom.

Prao sam je prvo Dax-om, pa kiselinom i smrkom u praonici, pa deterdzentom za sudje i smrkom, pa deterdzentom za pranje vesa (najbolji rezultat je dao), ali dzaba..a ne smijem je potopiti da prenoci, jer bi se sva raspala (pretpostavljam).

Postoji li IKAKVO sredstvo za neutralisanje neugodnih mirisa da je "udavim" u istom, ili da kupujem drugu policu???
 
Član
druze dok kupis ta sredstva upitno je kako ce i sta biti i opet postoje sanse da smrdi vec otidji na tpad i uzmi drugu :)
 
Član
I ja cisto sumnjam da ce, ako se bas toliko osjeti,bila koje sredstvo uspijeti totalno neultralisati mirise,i opet je pitanje na sta ce liciti ta polica.Uzmi negde polovnu i miran.
 
Član
Cudno mi je to da je pranje aktiviralo smrad. On je potajno bio tu, ne pretjerano, ali tu, i kada sam oprao...ludilo :icon_eek:
Probacu jos sa sircetom i onda druga daska, nemam izbora.
Hvala.
 
Član
Probaj i sa sodom bikarbonom,i ona je dobra protiv smrada, samo pospi pusti neka odstoji neko vrijeme i usisi.
 
Član
U prahu nako na suho samo pospi malo utrljaj suhom cetkom ili rukom i pusti da malo odstoji (1-2 h)
Za obucu je provjereno da djeluje ;)
Da si de blize dao bi ti ja srestvo (IZOSAN) koje se koristi kao dezificijens (onaj miris u bolnicama)i strasno je dobar za uklanjanje neugodnih mirisa. Neznam gdje se moze nabaviti mi ga koristimo za dezinfekciju povrsina.
 
Član
svirexx je napisao(la):
U prahu nako na suho samo pospi malo utrljaj suhom cetkom ili rukom i pusti da malo odstoji (1-2 h)
Za obucu je provjereno da djeluje ;)
Da si de blize dao bi ti ja srestvo (IZOSAN) koje se koristi kao dezificijens (onaj miris u bolnicama)i strasno je dobar za uklanjanje neugodnih mirisa. Neznam gdje se moze nabaviti mi ga koristimo za dezinfekciju povrsina.

ali je izosan i strasno otrovan, koristiti ga samo razblazenog a ne kao prah

nisam pisao nista na datu temu dok nisam vidio sta ce se sve ispisati.
vidi sto se tice neugodnog mirisa najbolja kombinacija ti je cijedjeni limun i sirce i soda u tecnom rastvoru. nakon ciscenja sa istim onda koristiti venish za tepihe i rijesit ces problem neugodnog mirisa



naravno venish se koristi u prahu
 
Član
Igor_ je napisao(la):
Ne znam koji me djavo i tjerao, ali oprao sam policu gepeka koja je stvarala neprijatan miris u autu (mada ne previse - narocito kada auto stoji dugo na suncu) i sada, i to cak nakon 4 pranja police, imam problem sa nepodnosljivim smradom koji ista otpusta. Miris nije na vlagu (kao da se dugo i lose susila), vec na nesto sto ne znam cak ni priblizno opisati sta je, ali ljudi moji, to TOLIKO smrdi da je nevjerovatno. U auto ovakva vise ne moze, ni pod razno, jer smrdi na 5m oko sebe na otvorenom.

Prao sam je prvo Dax-om, pa kiselinom i smrkom u praonici, pa deterdzentom za sudje i smrkom, pa deterdzentom za pranje vesa (najbolji rezultat je dao), ali dzaba..a ne smijem je potopiti da prenoci, jer bi se sva raspala (pretpostavljam).

Postoji li IKAKVO sredstvo za neutralisanje neugodnih mirisa da je "udavim" u istom, ili da kupujem drugu policu???

Ako je detedgent za ves dao najbolji rezultat, onda je definitivno nesto organskog porijekla, ( da ne kazem nesto je crklo na polici :p )
U tom slucaju ako soda bikarbona ne pomogne probaj malo varikine, ali ne garantujem da nece izbijeliti.
 
Član
druze sva ova hemija te baca u trosak i upitno je dal ces rjesiti problem tako da ti otidji negdje na otpad pa uzmi drugu ili ako si s nekim dobar da ti zamjeni i da mu das koju markicu na kafu :)
 
Top