Problem sa motorom

Problem sa motorom

Član
Pozdrav svima,

imam motor - yamasaki 50 ccm (znam, nije nešto ali nisam ni ja profesionalni vozač ) i pošto ga nisam palio dugo vremena sada nema šanse da ga upalim na ključ i na dugme, već moram na ''kurblu''. Rekli su mi da je to nešto do akumulatora i ga vozim dosta dugo i da će se napuniti - međutim prešao sam čak 40 km ali opet isto...

Kako da napunim taj akumulator?

Motor pogledajte ovdje - http://tinyurl.com/2wyyq7b
 
Član
Moras na ispravljac napuniti akumulator ali ako je akumulator sa kiselinom ( a ja mislim da jeste) i ako ti je prelezao citavu zimu jos pogotovo na ledenom mijestu onda ja mislim da ces morati mijenjati akumulator jer je rika :icon_rolleyes: Inace skuter kad ga ostavis da spava zimski san najbolje je skinuti akumulator i staviti ga negdje na toplo mijesto jer inace se isprazni i odu celije. Probaj ga napuniti preko ispravljaca ako se bude brzo praznio (za dan ili dva,tri) onda ces ga morati mijenjati, a moja je preporuka kad budes uzimao novi (ako budes) kupi sebi suhi akumulator (bez kiseline). Oni su puno bolji i izdrzljiviji od ovih sa kiselinom. Kod mene je suhi akumulator evo vec druga ili treca godina ne znam ni ja vise i nemam problema sa njim dok s tim sa kiselinom stalno haj puno haj ovo haj ono, a cijena ti je ista... Nadam se da sam pomogao ista :icon_smile:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Moras na ispravljac napuniti akumulator ali ako je akumulator sa kiselinom ( a ja mislim da jeste) i ako ti je prelezao citavu zimu jos pogotovo na ledenom mijestu onda ja mislim da ces morati mijenjati akumulator jer je rika :icon_rolleyes: Inace skuter kad ga ostavis da spava zimski san najbolje je skinuti akumulator i staviti ga negdje na toplo mijesto jer inace se isprazni i odu celije. Probaj ga napuniti preko ispravljaca ako se bude brzo praznio (za dan ili dva,tri) onda ces ga morati mijenjati, a moja je preporuka kad budes uzimao novi (ako budes) kupi sebi suhi akumulator (bez kiseline). Oni su puno bolji i izdrzljiviji od ovih sa kiselinom. Kod mene je suhi akumulator evo vec druga ili treca godina ne znam ni ja vise i nemam problema sa njim dok s tim sa kiselinom stalno haj puno haj ovo haj ono, a cijena ti je ista... Nadam se da sam pomogao ista :icon_smile:

Kako ću znati je li u mene taj sa kiselinom ili bez? Moze da ti sliku posaljem da mi kazes, posto sam ja laik žestoki za to....

Kolika je cijena ovih akumulatora?
 
Član
Vidim da si iz Mostara.Ako želiš broj dobrog električara javi se.Vjerovatno ti nije potreban,ali svejedno.Trebaš kupiti novi suhi akumulator.Od punjenja tog nemaš ništa,stalno će te zayebavati...
 
Član
druze svejedno je punio ga ili ne isto ce ti biti,meni se to desilo sa dva akumulatora,slabi su ti s kiselinom,rijesi se smeca,kupi suhi,malo je skuplji ali je kud i kamo bolji od tog sranja;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
druze svejedno je punio ga ili ne isto ce ti biti,meni se to desilo sa dva akumulatora,slabi su ti s kiselinom,rijesi se smeca,kupi suhi,malo je skuplji ali je kud i kamo bolji od tog sranja;)

sve ima svoj vijek trajanja, makar nije skup aku za skut;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
druze svejedno je punio ga ili ne isto ce ti biti,meni se to desilo sa dva akumulatora,slabi su ti s kiselinom,rijesi se smeca,kupi suhi,malo je skuplji ali je kud i kamo bolji od tog sranja;)

sve ima svoj vijek trajanja, makar nije skup aku za skut;)

ne,naravno da nije,ali onaj sa kiselinom je smece nevidjeno,nije velika razlika u cijeni,ali onaj suhi makar duze drzi;)
 
Član
broom je napisao(la):
Koje su im cijene?

do 50km,sve zavisi,moj je bio 43km,ali vjeruj mi neces se pokajat,ja sam kupio dva ona sa kiselinom u dvije sezone,ni jedan nije izdrzao preko zime,mogao sam samo na kurblu da palim,isto kao i ti,na daljinski nema govora,,ali kad sam kupio suhi druga prica,sve fercera kako treba;)
 
Top