problem sa ler gasom

problem sa ler gasom

Ee poz ljudi
E ovako,imam Fiat Bravo 2000 god,1.2 16v.
Imam problema sa ler gasom,tj obrtaji mi panu na 500 i auto trokira hoce da se ugasi,nije uvjek tako ali u poslednje vrijeme mi se to češće pojavljuje,stavljao sam sport filter vazduha,pa mi neki rekli da je do toga,vratim stari i opet isti problem
Ako neko zna sta je prob neka mi javi
Hvala unaprijed :))
 
Član
imao sam slican problem na motoru,kod mene je razlog bilo prljavo gorivo,odnosno rezervoar..
 
rezervoar,pa kako si ga druze ocistio,meni se desavalo da sam 3-4x ostao bez goriva,evo sad se vracam sa puna gasi mi se na svakom semaforu,čim izbacim iz brzine ugasi se,jednostavno kad stisnem gas kao da ne prima dovoljno,au toku voznje pustim gas ide normalno odjednom samo ko da neko stisne kočnicu auto usporava,ako mislis da je do rezervoara sto i ja kontam,de molim te reci kako si ga čistio,ustvari sta da radim
 
ee Mirza druze,navodno ima neki el reglulator ler gasa,navodno maistor govori da je to al govori da je to 1500 KM a da nema polovno,kako tu klapnu da očistim,jer cu posiziti od gasa umalo malo prije da sletim s puta u krivini jer se ugasi auto i servo nije radio jedva namotao,zato pomoc,kakva god,kako da ocisti tu klapnu gasa
 
cim si mijenjao filter riskirao si da se iz crijeva prasina i ostale necistoce pokrenu i nedje nataloze bolno mjesto je taj leptir gasa on ti je na samom usisu dje se zatvora regulacija zraka i na njemu je spojen senzor sa tri zice barem kod mene na astri koliko se sjecam da je tako bilo ja sam cistio svoj kontake a i masnocu jednim sprejom za elektroniku i to je bilo to sve ok 60 hilj presao bez problema i prodao je bez ikad da se sta desilo oko toga

neko strucniji nek me upotpuni dje se nalazi na fiatu mada je to isto usis je usis

i nemoze biti 1500 km polovan za astru g na ilmi autoopadu je 50 km i 20 km ugradnja znaci nema sile da je za fiata ta cijena
 
ma znam ja gdje ta klapna gasa odma cim skinem crijevo od vazduha,nzm dal imaju ikakvi tu kablovi,al znam da je bio prob kad je covjek to prskao nekim spreom da mi se obrtaji jedva spustali,tj stisnem gas do 4000 i pusti ono i dalje stoji tu,moram viditi imali gdje taj el dio,to je kao navodno neki el motoric neka kutijica sto regulise to,pa necu za to dat 1500 a eto kaze nema polovno
 
e to je to sto si opisao samo je to lakse kad se skine i ocisti ali samo sprej kvalitetniji za elektroniku ni slucajno WD40 ili slicni jer premasni su i nije to to samo znaci skini i dobro ocisti naspricaj i lagano razradi i kad se namontira mozda ce morati na dijagnostiku da se ponov ucita ler da se resetuje neznam sta tacno ali komp da se podesi ler rezim rada i to je to uglavnom max 100 km sa zamjenom moze da bude
 
Član
Imo sam isti problem jednom....Majstor kaze da mi je klapna bila zaprljana i on je skinuo i frco nekim sprejom.Nakon toga spojio na komp i na pocetku mi je bio jaci gas u leru al dan dva voznje sve je bilo OK....I da kostalo me 20KM
 
hvala ljudi na savjetima puno,očistiću tu klapnu sigurno,ali evo danas sam otišao na dijagnostiku,i sve je ok ali mi varira pritisak goriva,tako da je vjerovatno pumpa za gorivo riknula jer mi je nestajalo par puta goriva,a tačno se zna deseiti da neće da upali dok ne dam malo gasa,pa čim mi se bude opet to pojavilo,idem da mi provjere pritisak goriva ako pane pritisak tada kad mi se to desi pumpa je otisla 100%
Hvala vam ljudi još jednom
 
tesko kontakt sprej da moze ocistiti klapnu, ja sam
pokusavao ali nema sanse, za sve ostalo tu je wd-40,
i nakon ciscenja odes na kompjuter da vrati na fabricka
podesavanja i to je to
 
Top