Problem sa lampicom za ulje

Problem sa lampicom za ulje

Član
E ovako,prvo pozdrav djecaci,prije par dana mi se upalila lampica za ulje,i trebalo je dosuti ulja provjeravao sam,ali ja konj uzmem drugacije ulje,mislim isto je ono 10w40 ili kako se zove vec samo nije sinteticko,e sad imam taj problem da mi ne pali konstanto lampicu da uvijek gori,nego na prekide,blinka malo pa stane pa tako opet,nesto sam na netu nasao da moze biti jer nije kvalitetno ulje(ili u mom slucaju,pogresno ulje),nikad prije nisam imao problema sa ovom lampicom,a sad ako je do ovog sto nije sinteticko ulje da kupim tacno ulje i da vozim da mi se zamjeni ulje,i da jos pitam da li bi morao onda i prociscavati motor od ovog ulja(imaju one tecnosti neke ili tako nesto)i da li cu morati zamjeniti filter ulja isto kad budem radio ovo?Hvala
 
Ma nije bitno koje je auto....
Ako si nasuo nekog onako "zejtina" uljna pupma ne moze dovoljno ulja da izbacuje.
Moj savjet,tjeraj to na servis,zamjena ulja,ciscenje kartera i pumpe i sipanje pravog ulja,neka provjeri stanje uljne pumpe.
Jos jedan savjet,nadjes sebi pouzdanog majstora uzmes fino br tel od njega :) i sve sto te interesuje pitas prvo prije nego sto uradis.Sad te izasla skuplja pita neg tepsija.
 
Pada pritisak ulja. Pod uslovom da je ulje na maximumu kada se provjerava, onda moze biti zacepljena mrezica od cijevi koja uvlaci ulje u pumpu, moze biti flter zacepljen. Ja bih prvo ispustio svo ulje, i nasuo novo i novi filter. Ako ostane i dalje problem, naspi 1L ATF ulja (ispusti 1L svojg ulja) i tako vozi 100km, tako ce se motor dobro oprati. Onda zamjeni novo ulje, i filter. Ako i dalje ostane problem, zazori lezajeva su se istrosili i ne moze da nabije pritisak, ako je neko starije auto probaj sa 15w40 malo ce da "nabije" jaci pritisak, ali tesko. Generalka. Rijetko kad je bas uljna pumpa problem.

Nema to veze jesi li sipao sinteticko i li mineralno ulje, ulja se sasvim dobro mijesaju, i to sinteticko je zapravo hidrokrekovano mineralno ulje. Meni to visi lici da si vozio motor bez ulja, i ostetio lezajeve radilice, i zato ne moze da nabije pritisak.
 
Član
Pada pritisak ulja. Pod uslovom da je ulje na maximumu kada se provjerava, onda moze biti zacepljena mrezica od cijevi koja uvlaci ulje u pumpu, moze biti flter zacepljen. Ja bih prvo ispustio svo ulje, i nasuo novo i novi filter. Ako ostane i dalje problem, naspi 1L ATF ulja (ispusti 1L svojg ulja) i tako vozi 100km, tako ce se motor dobro oprati. Onda zamjeni novo ulje, i filter. Ako i dalje ostane problem, zazori lezajeva su se istrosili i ne moze da nabije pritisak, ako je neko starije auto probaj sa 15w40 malo ce da "nabije" jaci pritisak, ali tesko. Generalka. Rijetko kad je bas uljna pumpa problem.

Nema to veze jesi li sipao sinteticko i li mineralno ulje, ulja se sasvim dobro mijesaju, i to sinteticko je zapravo hidrokrekovano mineralno ulje. Meni to visi lici da si vozio motor bez ulja, i ostetio lezajeve radilice, i zato ne moze da nabije pritisak.


Hvala svima na odgovorima,nisam naveo koje je auto,motor itd jer pise na profilu ovdje pa sam kontao da ce te skontati,uglavnom jesam izgleda vozio bez ulja(bilo je ulja kad sam gledao,ali nedovoljno) tu noc kad mi se upalila,taman sam bio krenuo do grada i na pola puta negdje se upalila(nekih 9km do grada i nazad sto je ukupno nekih 18km mozda malo vise)pa sam tek onda kad sam se vracao kuci uzeo ulje i donasuo,e sad da li sam napravio neku vecu stetu,i koliko bi kostalo,nova radilica ili lezajevi ako se moze posebno ili mora komplet radilica
 
Član
Ma nije bitno koje je auto....
Ako si nasuo nekog onako "zejtina" uljna pupma ne moze dovoljno ulja da izbacuje.
Moj savjet,tjeraj to na servis,zamjena ulja,ciscenje kartera i pumpe i sipanje pravog ulja,neka provjeri stanje uljne pumpe.
Jos jedan savjet,nadjes sebi pouzdanog majstora uzmes fino br tel od njega :) i sve sto te interesuje pitas prvo prije nego sto uradis.Sad te izasla skuplja pita neg tepsija.

Ma tako i radim,imam broj od ovog ovdje jednog,nije to profesionalna automehanicarska radnja neka ali jebiga obave ljudi svoj posao jeftinije nego da uvijek vozim kod ovih profesionalaca,a znam ja i koje ulje ide i sve al et tu noc navratio na benzinsku nije bilo ovog 10w40 sinteticko i uzmem obicno ovo 10w40 kontam isto je to,ali kako kaze KIA driver nema to veze valjda je li ovo ili ono
 
Top