Problem sa lampicom ulja!

Problem sa lampicom ulja!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz narode. Idem danas kod majstora svejedno ali ajde rekoh da pitam mozda neko zna. Sinoc mi se upalila lampica ulja ali zuta, upitanju je golf 4 1.6 sr. I sad dok vozim lampica je stalno upaljena .Pogledao sam nivo ulja, uredu je, auto vuce bez ikakvih problema.Ja sumnjam na indikator ali vidjecemo. Jel imao iko slican problem?
 
Član
Hadzy je napisao(la):
Pozz narode. Idem danas kod majstora svejedno ali ajde rekoh da pitam mozda neko zna. Sinoc mi se upalila lampica ulja ali zuta, upitanju je golf 4 1.6 sr. I sad dok vozim lampica je stalno upaljena .Pogledao sam nivo ulja, uredu je, auto vuce bez ikakvih problema.Ja sumnjam na indikator ali vidjecemo. Jel imao iko slican problem?

more biti onaj senzor na karteru
 
Član
Zuta lampica je za nizak nivo ulja ja mislim. Za pritisak je crvena. Ako je nivo na sipci ok, onda je do senzora.
 
Član
Zuta lampica nije toliko opasna ,postoji više razloga.Kvalitet ulja,količina,pritisak a možda samo zaprljan senzor na karteru.
 
Sinoc sam bio na dijagnostici, skopcali smo ga, neprijavljuje nijednu gresku sve je u redu. Auto vuce normalno negrije se, ne fali ulja. Najvjerovatnije da je taj indikator zaprljan, nema drugo sta biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top