Problem sa lamelom kod Megana

Problem sa lamelom kod Megana

Član
Zdravo raja,
Vozim Megane 2001 godiste , prosle godine sam zamjenio set kvačila ,prije mjesec dana mi je stradao mjenjač.
Promjenio sam mjenjač al sad mi se dešava da mi lamela ponekad prokliže tj, diže obrtaje a ne ubrzava.
Ima li mogučnosti da ne naliježe pravilno lamela ? Ne mogu vjerovati da je potrošena ili nešto slično tome jer nisam prešao ni 40000km od kupovine auta,
a sa novom lamelom manje od 20000km
 
Član
Znači sve si prebacio, kompletan set sa tog mjenjača koji ti je stradao ? Ako si primjer prebacio samo lamelu a nisi korpu i ostalo to ti može biti uzrok jer može biti da stara korpa ne potiskuje kako treba i onda lamela proklizuje. Koji je proizvođač seta, i to može biti problem ako je neki loš Kineski proizvođač.
 
Član
Koliko kuzim set kvacila je promjenio prosle godine dok je imao svoj mjenjac. Kvacilo je ostalo njegovo, a nabacio je samo drugi mjenjac sada
 
Član
Ja sve kontam da je set kvačila na samom mjenjaču jer znam da se skidao mjenjač kada sam mijenjao set kvačila, zato sam pomislio da je prebacio samo lamelu a korpa ostala, a nije.
 
Član
kod starog mjenjaca sam kupio nov set kvačila u motorexu , i kad mi je stradao mjenjač čitav set sam prebacio u novi mjenjač
 
Top