Problem sa korozijom u rashladnom sistemu golf 4 gti

Problem sa korozijom u rashladnom sistemu golf 4 gti

Član
Zdravo raja,

Problem je u sljedecem.. kupio sam drugi motor za mog golfa za neke dorade. Iz motora je ispustena sva tecnost i motor je stajao oko godinu dana pokriven u garazi . Kad sam ga kupio na otvorima gdje se kopcaju crijeva za rashladnu tecnost se nalzila povrsinski korozija. Ono gdje se moze dohvatiti rukom haman se skine prstom ali sta uraditi sa ostalim celijama ? Na koji nacin da "isperem" motor iznutra i da bi sve bilo cistoza novi g12.. i usput koja kolicina tecnosti ide u sistem i da li ide vode i koliko ?
 
G12 sto postotni 3l I ostatak voda ili destilovana voda jos bolje. A sto se tice ispiranja imas aditiv u vecini auto dijelova mislim da se abrov zove engine flush. Naspes to u rashladni sistem kad nabije temperaturu da procirukulise kroz motor I zatim ispustis svu vodu iz sistema i onda naspes mesavinu g12 I dest vode.
 
Član
Nemoj sipati obicnu vodu, sa 100-postotnim...opet ce se otvarati mogucnost korozije i kamenca...uzmi gotov proizvod Permant-Antifriz -40 i njega naspi, posle ispiranja, jer tu je optimalan odnos aditiva da ti cuva motor. S tim da bih ti preporucio bar jednom ispiranje sa tim sredstvom, pa ispusti ga, ponovo naspi vodu, vozaj dan dva i onda gotovo sredstvo Permant-Antifriz, jer ako je tako stajao bolje je sto vise da kruzi voda i to sredstvo da sto bolje ga ocisti i pripremi prije Permanta. Naredni mjesec dana prati bocu, i eventualne promjene u njoj, pa ako bude boje od korozije i zamucenja opet makar ispusti, procijedi i vrati, ako neces mijenjati, da ne trosis pare.
 
Top