problem sa kocnicama passat b5

problem sa kocnicama passat b5

Član
naime ,imam passata 1.9 1999 godina koji sam kupio nedavno ,sinoc smi se desilo da mi lagano kocnica propadne ,nigdje ne curi glicerin nista ,zovem razne majstore kazu mora curiti ili samo kazu dotjeraj da pogledamo ,u toj zbrci jedan mi laik kaze to se desi kod tih passata vjerovatno si puno kocio i koristio kocnicu i sada pusti malo kad se ohladi docice sebi i stvarno jutros sve uredu ,e sad me interesuje da li je moguce da su mi disk plocice pri kraju ili nesto pa se ovo desava ili neznam ,usput ja sam tuta za auto ,sve sto znam otjerati majstoru
 
Član
Pa ako si dosta vremena agresivno kocio toplota koja see stvara kocenjem prenosi se na tecnost. Ako ti je stara tecnost( ima vode u sebi) dosta brze ce ti prokljucati tecnost, I izgubiti ces osjecaj na kocnici.
Neka ti majstor pregleda cijeli kocioni sistem, ako sve bude ok. Zamijeni tecnost I ozraci sistem.
 
Ima skoro svaki majstor uredjaj za mjerenje to spravnosti kocione tekucine,ona se mjenja svako 3-4 godine a kod agresivnije upotrebe kocinica I cesce ja sam je znao I godisnje mjenjat,al cim jednom prokuha u biti je izgubila svoju pravu ulogu I mjenja se radi stete koja moze nastat na ostalim djelovima kocinica
 
H

Harun70

Pozz svima
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje. Naime auto je isto kao u korisnika "july" i isti jee problem. Ista stvar mi se desila prija 10ak dana. I pustio sam ga da se ohladi swebto... Ali sad kada hocu kociti prvi put mi kocnica propadne i odnda poslije toga sve normalno. To mi se desva svaki put kada kocim. Ulje nigdje necuri. Zadnjih nekiliko dana to patim ali do sad je uvjek ista kolocina ulja u boci.
 
Top