Problem sa katalizatorom

Problem sa katalizatorom

Član
Pozdrav drugovi.Imam problem sa katalizatorom,u pitanju je golf 4 2.0 benzinac..katalizator se cuje i lupa u njemu i pravi mi problem,auto slabije ide slabo vuce bas ..bio na dijagnostici i majstor kaze da je do njega ..sad me zanima sta da radim ..da li da ga skidam ili sta ..kako ce mi auto raditi ako skinem .treba mi savjeta i pomoci od vas .hvala
 
Kakvi skidati, pa da nas potrujes izduvnim gasovima. Zamijeniti za drugi ispravan. I onda sipati ACEA C3 ulje koje ne skodi katalizatoru (vjerovatno si sipao ACEA A3/B4 pa ga unistio).
 
Član
Je, bas ce s uljem unistiti katalizator. Nije to novi sustav motora. Auto je star cca 20god, i ako je jos originalni katalizator na njemu dobro je izdrzao s obzirom kakvo je gorivo. Ako ces stavljati novi onda stavi originalni, jer sa zamjenskim i nema neke srece
 
Fosfor iz ulja je najtoksicniji za katalizator. Ubica katalizatora. A fosfora (i cinka) ima u takozvanom ZDDP aditivu koji se koristi u uljima ACEA A/B klase. (anti wear aditiv). Fosfor se ireverzibilno veze za platinu na cisokim temperaturama (stvara fosfate) i tako unistava kat. (za vise info googlaj: catalyst poisoning, phosporus poisoning catalytic converter...)

Sumpor je ubica DPF-a kod dizela. Sumpora osim u ulju ima i u gorivu. Nije toliko stetan za katalizator koliko je za DPF. Ali fosfor jeste za kat.

Zato su razvijena ulja tzv LOW SAPS (saps znaci: suphated ash, phoshorus, sulphur) to su ulja ACEA C1 C2 C3 C4... sa niskim sadzajem fosfora i sumpora da ne skode katalizatoru i DPF-u.

Al na balkanu to ne vazi. Ka'e on meni, nasuo sam ja kastrol bajo moj, 'ta ti znas.

'bes specifikacije. Bitno je da je kastrol.
 
Poslednja izmena:
Član
A koliko to ulja dospije u katalizator? Pa nije ovo motor nove generacije koji ima tkz "petu diznu" koja ce pomoc spaljivanju cestica u dpf-u pa mu treba C3, za njega je propisana viskoznost i norma. Znaci ovo govorim da je auto uredan i odrzavan, a ne rasklapan od izgorjelih ventila i prstenova. Ince problem s kat imaju najcesce vozila izmedu 2000-2005god
 
Član
skidaj, pilaj, odstrani... auto ce ti doći sebi, nemaš brige...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
A koliko to ulja dospije u katalizator? Pa nije ovo motor nove generacije koji ima tkz "petu diznu" koja ce pomoc spaljivanju cestica u dpf-u pa mu treba C3, za njega je propisana viskoznost i norma. Znaci ovo govorim da je auto uredan i odrzavan, a ne rasklapan od izgorjelih ventila i prstenova. Ince problem s kat imaju najcesce vozila izmedu 2000-2005god
naravno, to stoji, svaki kat ima i svoj zivotni vijek, nista ne traje vjecno.
 
Član
Vidjecu sa majstorom da mi to skinemo nema druge..nemam ja zivaca traziti druge i stavljati kad se moze bez toga
 
Top