Problem sa grijanjem

Problem sa grijanjem

Član
Pozdrav

Danas sam ubacio u Leona navigaciju, i s obzirom da sam "proturao" svakakve kablove sto od GPS antene, sto od USB-a itd tokom instalacije sam skidao i onaj dio sa kontrolama klime/grijanja.
(nije moja slika ali to je bila danasnja situacija)
https://lh6.googleusercontent.com/-...E/w800-h600-no/Seat+Leon+RNS+Navilock+001.jpg

Medjutim kada sam sve zavrsio i vratio imam sljedeci problem.

Grijanje mi duva toplo samo na HI, kada stavim na 25-26-29 stepeni duva onako hladan zrak ali ni u kome slucaju topao. Inace ovih dana sam drzao temperaturu na nekih 23-4 stepena i bilo je sasvim dovoljno. Medjutim sada bez HI ne ide.

Nisam nista dirao oko onih kanala/otvora za "klimu" eh jedino kontam da nisam mozda sta poremetio jer sam iskljucivao ona 3 kabla koja su spojena na kontrole.


Hvala na savjetima
 
Član
To meni više lici da je crkao senzor unutrasnje temperature, to su mu simptomi, ne prepoznaje temp. unutrasnjosti
 
Član
Ne znam tacno drug nisam nikada vidio u 1P, Ali kod klimatronika je malo specificna situacija posto radi na principuj temperaturne razlike vanjskom senzora i unutarnjeg senzora, tako da ako stavis na 25, ljeti ce ti puhati hladno jer je recimo 30 napolju, a zimi topli jer je npr 10 napolju. NMije kao kod manuelne kako stavis tako i puse. Moj ti je savjet da odes na dijagnostiku to se u mjernim blokovima vidi za cas posla, ovako je samo nagadjanje....
 
Član
hocu hvala.

momentalno mislim i da znam sta je u pitanju. kablovima i nekim dzekovima dodatnim sam blokirao udar zraka u senzor.
Kako sam procitao na nekim engleskim forumima zrak topao udara u taj senzor i salje dalje signal. E ja sam u nedostatku prostora u "boxu" gdje je navigacija izvukao neke kablove gore i oni se isprecavaju da zrak udara u senzor.

http://www.joostdeblok.nl/new/images/interior_facelift/6.jpg

Ako vidis ovaj maleni kruzic ispo klime tu se senzor nalazi kod Leona a ja sam tu nagurao kablova :)
 
Član
Ja bih prije rekao da je on istekan a ne da je zrak blokiran do njega. Sad je poprilicno hladno u auto, tako da i u unutrasnjosti instrument table sigurno nema vise od 15-ak stepeni, sto bi ipak trebalo dati signal da klima treba puhati toplo, ako logicno razmislim.
 
Top