Problem sa grijacima

Problem sa grijacima

Član
Pozz imam problema sa paljenjem na Meganu, prije dva dana bilo 5 stepeni ujutro oko 3h i jedva upalio, a jutros 14 i skoro normalno upali, sad sam skidao grijace i spojio na akumulator, svi su ispravni. Da li mi neko moze pomoci kako da provjerim da li dolazi do grijaca struja sa obzirom da se reno pali na dugme. Akumulator je dobar
 
Pa nije glupo pitanje,dizel ti je ako ti je slab akomulator Ili ako ga alternator slabo puni veoma lako moze bit do njega,al vidim da si ti skonto da su grijaci,onda care mjenjaj grijace I miran si :) rjesio si sam problem koji si naveo a nezelis nicije misljenjenje ni savjet.
 
Član
Pa nije glupo pitanje,dizel ti je ako ti je slab akomulator Ili ako ga alternator slabo puni veoma lako moze bit do njega,al vidim da si ti skonto da su grijaci,onda care mjenjaj grijace I miran si :) rjesio si sam problem koji si naveo a nezelis nicije misljenjenje ni savjet.
Drug nisam onako napisao da je akumulator dobar, ako mi normalno upali nakon sat ipo slusanja muzike znaci da je dobar, a i ubacivao sam toplin nov akumulator i ista je situacija. Grijaci su ispravni a moguce je da je u pitanju relej grijaca itd pa trazim vasu pomoc ako ne otkrijem problem prije.
Sumnjam i na dizne da su problem, ali po nekoj logici ako mi teze pali kad je hladno napolju ima i logike da nisu dizne
 
Član
Taj dCi će savršeno upaliti bez i jednog grijača ,plus ako ne rade, izbaciti će grešku "check injection"
Više se treba bazirati na dovodu goriva , imaš li dovoljan pritisak na railu u trenutku paljenja , koji opet može biti uzrokovan sa masu stvari od npr. banalnog tipa filtera goriva tj. nedihtovanja kućišta zbog neadekvatnog filtera (Bosch filteri prave problem na tom motoru) do ozbiljnih stvari tipa dizni i sl.
 
Član
Check injection izbacuje od kad sam kupio auto, i "majstor" mi je rekao da je to nesto bezveze, a jucer sam ga spajao na dijagnostiku i izbacilo je da je otvoren strujni krug negdje na grijacima, vjerovatno je relej u pitanju, a i dvije dizne bi trebalo zamjeniti, prva na dijagnostici radi na +3, a druga na -3
 
Član
Sa tolikim korekcijama na diznama ti nemaš šta problem tražiti u grijačima , jednostavno zbog loših dizni ne može napraviti dovoljan pritisak u railu zato i zateže kod paljenja.
I rješavaj to što prije dok ti klip nije dobio oblik pečurke.
Kažem , 1.9dCi kad je sve ostalo ispravno , do -5 pali bez ikakvih problema bez ijednog grijača.
 
Član
Sa tolikim korekcijama na diznama ti nemaš šta problem tražiti u grijačima , jednostavno zbog loših dizni ne može napraviti dovoljan pritisak u railu zato i zateže kod paljenja.
I rješavaj to što prije dok ti klip nije dobio oblik pečurke.
Kažem , 1.9dCi kad je sve ostalo ispravno , do -5 pali bez ikakvih problema bez ijednog grijača.
A ako sad zamjenim ove dvije dizne da li ce biti sve cetiri dizne u redu ? Jel svaka radi za sebe ili su povezane pa da mi nece opet biti problem sa diznama ?
 
Top