Problem sa grafičkom...

Problem sa grafičkom...

Član
Zdravo raja. Prije jedno 4 dana mi se pojavio čudan problem sa grafičkom karticom koji ne mogu da riješim pa ako je ko u mogućnosti pomoći bio bi zahvalan.

Sve normalno radilo i ujutro palim računar, desktop normalan kao i uvjek, kada upalim FireFox ono pixeli na njemu na bilo kojoj stranici koju otvorim. Probam youtube isto i video ima naizmjenično pixele.
prntscr.com/4dcr96

Probam ugasiti u FireFoxu "Use hardware acceleration when available" i uklone mi se svi pixeli u firefoxu, ali kada pustim pjesmu na youtube i dalje imaju na videu. Kada pustim bilo koji snimak sa HDDa nema pixela.
prntscr.com/4dcrtt

Probam pokrenut igru i opet pixeli.
prntscr.com/4dcrz1

Čačkam malo po netu i odem u "dxdiag" ugasim "Direct3D Acceleration" i pixeli na youtube nestanu kao i na bilo kojoj stranici u firefoxu.
prntscr.com/4dcsta

Ali sada ne mogu da pokrenem igru dok je ugašena "Direct3D" opcija.
prntscr.com/4dcus3

Probao sam DirectX izbrisat i ponovo instalirat. Skinuo najnovije drajvere za grafičku i opet isto čudo. Nikako mi nije jasno do čega bi moglo biti.

Evo specifikacije računara:
prntscr.com/4dcx3b

Hvala unaprijed za pomoć. Pozz ;)
 
Član
Čudan problem. A vidi što ti piše pod napomenu da ti Direct3D nije dostupno. Da li je to što si ti ugasio Direct3D Acceleration ili tako bude i kada je upaljeno?

A nažalost, to mi liči na hardverski problem.
 
Poslednja izmena:
Član
Ma skontao sam kada njega ugasim taj problem sa pixelima nestane i Direct3D postane nedostupna opcija. Probao sam i testove da radim i svi oblici se normalno prikazuju ali samo neki imaju te pixele na sebi. Ispade samo kada 3d sliku treba grafička da obrađuje ima neki problem. Pregledao sam vizuelno grafičku i nema nigdje da je koji element pregorio ili da se razlikuje od drugih.
 
Član
Bez obzira što vizuelno nema, može biti da je hardverski problem. Pominju na netu da video ram može biti problem. Najjednostavnije ti je ako imaš da posudiš od nekoga grafičku i da probaš, i odmah ćeš znati.
 
Član
I ja sam po netu tražio i bili su neki prijedlozi kao da se testira ram ali nisam mogao pronaći nikakav program. Razmišljao sam da vidim il kome svoju da ubacim pa da probam ili da uzmem od nekoga pa provjerim. Samo nemam trenutno nikog blizu ali skontat ću nešto. Hvala na odgovorima :) Pozz
 
Top