Problem sa Golf 2 1.6 TD

Problem sa Golf 2 1.6 TD

Član
Znali ko sta moze biti kad mi se zagrije motor i pustim da radi na leru pocne mi migat lampica od ulja a kad je hladan nepali se promijenio sam ulje i opet ista stvar pozzz
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Prvo najbezbolnije je da probas promijeniti indikator ulja...bude li se opet palila onda je uljna pumpa
Znaci pali se samo kad se dobro zagrije motor i kad radi na leru malo dodam gasa ona se ugasi
 
Član
meni se desilo tako ali mi je temperatura otisla vise od pola...
vidi koliko ima vode u njemu kad nabija toliku temperaturu.. ne bi se to smijelo palitii...
 
Lezajevi na pomocnoj osovini ili lezajevi na radilici,tako je kod mene isto bilo,a probaj prvo zamjenit indikator i uljnu pumpu pa vidi sta ce biti...
 
Član
zamijenijo sam i ulje pumpu lezajeve na pomocnoj bregastoj i opet isto

sad se ispostavilo da su hidro podizaci
 
Član
evo drug kod mene sad pocela blinkat i na leru i u vozni pocne oko 2000 obrtaja upali se lampica i pistavac u tabli i ne gasi se dok se ne dirne malo gasa vise....
 
Kakvi hidropodizaci drug.. oni ne stvaraju pritisak, nego pod pritiskom ulja otvaraju usisne i izduvne ventile, kad odu onda moto grubo radi...

nego, vezano za problem... kod tebe je najvjerovatnije problem u lezajevima radilice i to letecim.. min pritisak ulja na leru da bi mogao reci da je motor dobar je 0.8-1.0 bar a indikator niskog pritiska ulja je postavljen na 0.15-0.45bar i sad zamisli ti kad u voznji 5-om na 120 km/h ti se upali lampica od ulja gdje bi pritisak trebao biti preko 4.00 bara a ono signalizira nizak pritisak ulja i to u rasponu 0.15-0.45 bar, to motor ubije u 50m... zato treba izmjeriti pritisak u leru i pri 2000 obr/min i vidjeti koje vrijednosti pokazuje... bez tih podatak nemozes krenuti u rjesavanje problema ;)
 
Član
kod mene imaju dva indikatora.. jedan iznad filtera ulja i jedan na glavi motora... jedan je valjda za visok drugi za nizak pritisak...
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Kakvi hidropodizaci drug.. oni ne stvaraju pritisak, nego pod pritiskom ulja otvaraju usisne i izduvne ventile, kad odu onda moto grubo radi...

nego, vezano za problem... kod tebe je najvjerovatnije problem u lezajevima radilice i to letecim.. min pritisak ulja na leru da bi mogao reci da je motor dobar je 0.8-1.0 bar a indikator niskog pritiska ulja je postavljen na 0.15-0.45bar i sad zamisli ti kad u voznji 5-om na 120 km/h ti se upali lampica od ulja gdje bi pritisak trebao biti preko 4.00 bara a ono signalizira nizak pritisak ulja i to u rasponu 0.15-0.45 bar, to motor ubije u 50m... zato treba izmjeriti pritisak u leru i pri 2000 obr/min i vidjeti koje vrijednosti pokazuje... bez tih podatak nemozes krenuti u rjesavanje problema ;)
Nisu lezajevi radilice danas majstor pregledo i prominjenio lezajeve na pomocnoj bregastoj ista stvar palila se lampica i grubo radio na kraju promijeni i hidro podizace i onda sve uredu nepali lampice i radi ko singer nema vise onaj tupi zvuk al me je kostalo dok nije utvrdjeno tacno sta je
Hvala Svima :)
 
Top