Problem sa golf 2 1.3-potrebna hitna pomoc!

Problem sa golf 2 1.3-potrebna hitna pomoc!

Član
Problem je sledeci-
desava se to kada upalim auto dok je ladan radi fino i vuce fino ali problem nastaje kada se auto ugreje tacnije kada digne temperaturu na pola desi se to da u svakoj brzini do pola gasa pocne da stuca i nevuce ali kada stisnem gas do kraja pocne da vuce ali jako slabo.
Potrebna je hitna pomoc jer zadnji put kad sam otjerao auto kod majstora za karburator on je kako kaze ocistio karb,i nastimao ler gas i sve je fino radilo dok nije dosla zima onda nije mogao raditi na leru cim ga upalim on se ugasi.kada sam skinuo poklopac filtera na karburatoru vidim da je klapna dignuta,ja uzmem okrenem onaj bimetal da zatvara kad je leden i to je sve fino radilo dok mi se nije javio drugi problem.a problem je bio da je na razvodniku pukla jedna zica inace ima elektroniku ja uzmem rastavim razvodnik i zalemim tu zicu fino izolujem i sastavim i nakon toga poceo se desavati to da kad je leden radi fino i vuce ali kad se ugreje pocne da zeza.

U pitanju je karburator pierburg 1b
 
Član
nema veceg smeca od 1.3 benzinca, ubaci bilo koji dizel/benzin 1.6 ili benzinca 1.8 i mirna Bosna.
 
Član
Kolko sam para dao na popravke, razne dijelove i sitnice, stelovanja, mogao sam kupiti dizela, inace i u mene je 1.3
 
Član
problem rijesen tacnije sam sam napravio sebi problem ali nisam ni slutio da moze biti do toga.inace prije par dana mi se desilo da u razvodniku paljena ode jedna zica od hala senzora ja rastavim razvodnik zalemim zicu izolujem ali kada sam sastavljao razvodnik ima tu jedna pumpa vakuma na razvodniku ili kako se vec zove posto ona meni nije sluzila nizemu reko da je skinem ali ja nisam ni slutio da je moguce da bude ovakav problem zbog toga a problem sam vec naveo u temi ali ta pumpa vakuma je drzala taj hala senzor na jednom mjestu i ja kada sam tu pumpu skinuo taj hala senzor se pomjerao ali ja to tad nisam primjetio i stvar je u tome da kad je ladan motor radi dobro ali kad se ugrije motor do te temperature da se i sam razvodnik ugrije desi se to da taj hala senzor pocne da se klima i to je uzrokovalo problem ja vratim nazad tu pumpu i sad sve fercera odlicno.

i da napomenem da neplaniram vaditi motor jer je motor dobar za moje potrebe i ja na motor nemam nikakvih primjedbi niti kvarova kvarovi se desavaju na ostale dijelove a ne na motor tako da motor ostaje .

uglavnom problem rjesen moze LOCK
 

Kec

Član
nema veceg smeca od 1.3 benzinca, ubaci bilo koji dizel/benzin 1.6 ili benzinca 1.8 i mirna Bosna.
Imam 1.3 motor i priznajem da je jedno veliko SRANJE,4 mjeseca me zeza,zakleo sam se ili drugi motor ili drugo auto!Nisam mogao vjerovati koliko trosi dok nisam ga prikopco na bocu,uzas,a sve nastelovano pomocu onoga instrumenta.
 
Član
ja na motor nemam nikakvih primjedbi niti kvarova kvarovi se desavaju na ostale dijelove a ne na motor tako da motor ostaje .

uglavnom problem rjesen moze LOCK
bio sam kod par majstora i svi ga hvale kao dobar motor ne dimi ovo ono a mene ti ostali dijelovi svo vrijeme zajebavaju, kao sto ti kazes za moje potrebe je dobar, i ne treba mi bolje, od juna preso malo preko 1000 kilometara, jasno ti je kolko ga koristim a za taj predjeni put potrosio boga pitaj kolko goriva, danas sam ga prespojio na 'infuziju' nisam preso ni 20 kilometara a potrosio preko 3 litra, uglavnom smece od motora
 
problem rijesen tacnije sam sam napravio sebi problem ali nisam ni slutio da moze biti do toga.inace prije par dana mi se desilo da u razvodniku paljena ode jedna zica od hala senzora ja rastavim razvodnik zalemim zicu izolujem ali kada sam sastavljao razvodnik ima tu jedna pumpa vakuma na razvodniku ili kako se vec zove posto ona meni nije sluzila nizemu reko da je skinem ali ja nisam ni slutio da je moguce da bude ovakav problem zbog toga a problem sam vec naveo u temi ali ta pumpa vakuma je drzala taj hala senzor na jednom mjestu i ja kada sam tu pumpu skinuo taj hala senzor se pomjerao ali ja to tad nisam primjetio i stvar je u tome da kad je ladan motor radi dobro ali kad se ugrije motor do te temperature da se i sam razvodnik ugrije desi se to da taj hala senzor pocne da se klima i to je uzrokovalo problem ja vratim nazad tu pumpu i sad sve fercera odlicno.

i da napomenem da neplaniram vaditi motor jer je motor dobar za moje potrebe i ja na motor nemam nikakvih primjedbi niti kvarova kvarovi se desavaju na ostale dijelove a ne na motor tako da motor ostaje .

uglavnom problem rjesen moze LOCK
kad sam procitao ovaj post sta sve ima kao da je auto 2005godiste :D
 
Član
bio sam kod par majstora i svi ga hvale kao dobar motor ne dimi ovo ono a mene ti ostali dijelovi svo vrijeme zajebavaju, kao sto ti kazes za moje potrebe je dobar, i ne treba mi bolje, od juna preso malo preko 1000 kilometara, jasno ti je kolko ga koristim a za taj predjeni put potrosio boga pitaj kolko goriva, danas sam ga prespojio na 'infuziju' nisam preso ni 20 kilometara a potrosio preko 3 litra, uglavnom smece od motora

To kod tebe trosi bas puno ali nije kriv motor za to nego karburator.kod mene je karburator od pola 1.0 iz 1990-te ali je jednogrli kada sam ga otjerao majstoru kar je kako on kaze ustelovan i sve je u najboljem redu ali je kako on kaze zavrnut zbog potrosnje tako da kod mene trosi sa 10km goriva cijene 2.20km po litri ja sa 10km prednjem aman pa 80km kombinovane mada vecina vas nece vjerovati ali kopcao par puta na infuziju i uvijek je bila potrosnja ista negdje oko 5.8l
ako neko nevjeruje za potrosnju neka dodje i sam se uvjeri ako kombinovane predje preko 6l poklanjam mu auto
ali zato kod mene auto nemoze ici preko 130kmh jer kako kaze majstor karburator je toliko zavrnut da je potrosnja minimalna ali zato i neide,do 100kmh ide sasvim zadovoljavajuce mada ja nesto i nevolim brzu voznju ide koliko ide meni dobro
 
Član
Moguce da je do karburatora, I ja sam konto staviti karb od neceg drugog, ne znam od ceg pase, Ali ne bi trebalo da je do njega posto sam ga proljetos pravio kod slavka u lukavici, a ko zna mozda se opet zeznulo
 
Član
Ljudi cackaju u sta netreba ( da niko nebude uvrijedjen) I kasnije kad sta sjebe krivi auto motor nevalja treba ga mijenjat svako ga zna u dusu mislim na ozbiljne majstore ne na ove dundjere ili garaza majstore koji znaju filter zamijenit I nista vise svi hoce sa malo para da urade velik posao e nemoze.majstor u lukavici glave nedize koliko raja karburatore donosi.na ovom 1,3 motoru karburator dobar I vakuume fino pokopcat I ima da radi ko sat
 
To kod tebe trosi bas puno ali nije kriv motor za to nego karburator.kod mene je karburator od pola 1.0 iz 1990-te ali je jednogrli kada sam ga otjerao majstoru kar je kako on kaze ustelovan i sve je u najboljem redu ali je kako on kaze zavrnut zbog potrosnje tako da kod mene trosi sa 10km goriva cijene 2.20km po litri ja sa 10km prednjem aman pa 80km kombinovane mada vecina vas nece vjerovati ali kopcao par puta na infuziju i uvijek je bila potrosnja ista negdje oko 5.8l
ako neko nevjeruje za potrosnju neka dodje i sam se uvjeri ako kombinovane predje preko 6l poklanjam mu auto
ali zato kod mene auto nemoze ici preko 130kmh jer kako kaze majstor karburator je toliko zavrnut da je potrosnja minimalna ali zato i neide,do 100kmh ide sasvim zadovoljavajuce mada ja nesto i nevolim brzu voznju ide koliko ide meni dobro
Prijatelju,jesi li ti mozda penzioner??Pa najveca raspalina od yuga ce te oderati svugdje i po ravnu i uz brdo,jer je laksi.(vala kad bi mene yugo prestigo ja bi se ubio:) ).Samo bih ti preporucio da sjednes za volan Golfa 2 1.6b,samo oprezno s papucicom od gasa nije to 1.3:D Vise te niko ne bi vratio u 1.3.:joyful:Bolje pojacaj tu potrosnju pa kad trosi neka bar ide ko yugo.
 
Član
Prijatelju,jesi li ti mozda penzioner??Pa najveca raspalina od yuga ce te oderati svugdje i po ravnu i uz brdo,jer je laksi.(vala kad bi mene yugo prestigo ja bi se ubio:) ).Samo bih ti preporucio da sjednes za volan Golfa 2 1.6b,samo oprezno s papucicom od gasa nije to 1.3:D Vise te niko ne bi vratio u 1.3.:joyful:Bolje pojacaj tu potrosnju pa kad trosi neka bar ide ko yugo.

ja na ovom svijetu cudni ljudi vozio sam i 1.6 i 1.8 cak i bmw-2.0 setak i boli me ona stvar koliko koji ide meni moj ide sasvim dovoljno za svoje godine necu se trkati sa njim odveze me gdje god zamislim ja jednostavno nerazumijem pise te ovde kako ide 1.6 pa kako ovaj kako onaj koga briga dosli ste se ovdje kurciti sa autima starim 20-30 godina a ni jedan od tih auta nema 90 konja i sad kao vi ono mrake po gradu de spustite se na zemju ili barem uzmite pravu masinu pa se onda kurcite a ne sa tim sporetima.
 
Top