Problem sa felgama !!!

Problem sa felgama !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
posjedujem golfa 4 TDI godina 2002 74 kw na njemu se serijske gume 195 65 15 sa orgnalnim vw alu felgama.....jučer sam uzeo VW Santa Monica 17" 5x100 et38 7J original golf 4 GTI i sa obje strane i na lijevu i na desnu stranu nemogu namotat puni lijevi ni puni desni dira guma sa unutarnje strane od obloge unutarnje a kad se skinu obloge isto dira u šasiju gume se 225 45 17 koje dodju i serijski....bio sam kod mehaničara kaže da trebam stavit duže poluosovine jer mi je auto namjenjeno maks za 16 felge sto mi je jako smjesno....zna li netko neki savjet jer sam vidio masu 4 ki sa 17 felgama i nije mi jasno da na njega nemogu ic 17 (napomena auto je na orginalnim oprugama tj ovjesu)



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Možda distancere da probaš ako udara sa unutrašnje, to mi djeluje logično, vjerovatno je ET malo veći.
 
OggyBoy je napisao(la):
Možda distancere da probaš ako udara sa unutrašnje, to mi djeluje logično, vjerovatno je ET malo veći.

et je 38 felge su dolazile orginal na mk4 gti al znam dosta auta na kojima su iste felge a nisu gti a et je kod svih isti tj seriski su izlazile u istoj dimenziji osim replike a kod mene su takodjer orginal al eto izgleda sad me ovaj zvao sto radi u servisu kaze razlika je izmedju poluosovina ima duže i kraće neki tdi motori imaju kraće neki duge kod mene se potrefila kratka a neda mis e nista kentrat jer volim sve šaraf na šaraf
 
Legend
Drug... gume su ti OGROMNE, bar je moje misljenje... a evo i dokaza... ;)

242bevb.jpg
 
Član
1.distance
2.mozda 215 gume probati staviti ako ti malo samo zakaca uzmi od nekoga gume pa probaj;)
 
Član
Znaci u tebe su original santa monica gti felge ? i one su isle na GTI mk4,onda je tu porbelm,a u ovih ostalih sto stvljaju su vjerovatno kopije ili uze gume ;)
dira li ti pozadi ako nije uzmi sebi 215 ili ako nadjes 205 gume za naprijed ;)
 
Skrabo je napisao(la):
Znaci u tebe su original santa monica gti felge ? i one su isle na GTI mk4,onda je tu porbelm,a u ovih ostalih sto stvljaju su vjerovatno kopije ili uze gume ;)
dira li ti pozadi ako nije uzmi sebi 215 ili ako nadjes 205 gume za naprijed ;)

pozadi je ok čak da je šira pozadi jos bi bolje bilo jer ima mjesta dovoljno je felge su 100 % orginal tek dosle na autu iz njemacke čak imaju i atest i servisnoj da su oem itd nebitno sad uglavnom diraju al rjesit ce se nesto svakako je zima nije zurbe
 
kod mene na bori su 225-40-18 naprijed , pozadi 245-35-18 , spustenai i ne kace, kod tebe je samo problem u et-u.
 
Član
Ovakve mi prijatelj ima gume na cetvorki dizelu i voza tako nema nikakvi problema sa njima, jedino ne znam koje su dimenzije gume :icon_rolleyes:
 
ET je serijski i tu nema greske problem je u modelu auta svakako su felge rješene dalje idem za broj manje i nema problema hvala svima moze lock :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top