Problem sa boot-anjem Hard diska

Problem sa boot-anjem Hard diska

Član
mara- je napisao(la):
Ako ti izvadiš disk iz svog računara i staviš ga kod jarana kao master, da boot-a sa njega, to neće raditi 100%, jedino ako su iste konfiguracije.

Koji je Windows kod jarana? Ako je XP, uzmeš CD od xp-a i bootaš sa njega. Odmah na početku izabereš Repair opciju, to je da ti uđe u Console-u. Ukucaš Help i izlistaće ti sve komande. I ima komanda nešto kao Fix BOOTMGR. Probaj sa tim.

To je za BOOTMGR FAIL, a ova slika iz prvog posta upućuje da bios ili ne detektuje disk ili se poremetio boot redoslijed.


Nisu iste konfiguracije, i to sam probao 2 različita HDD kao master i rade oba kod njega... To je tako bilo sa Ata diskovima... fazon je što ne može da boot-a sa CD... izbaci mi da stisnem ANY KEY i odma nakon toga izbaci ovo za BOOTMGR... tako da ne mogu bootati

 
Član
mozes li uslikat kako su ti pokopcane u maticnu i u hdd msm kako je too izvedeno koliko kabala je upotrijebljeno msm rijesit cemo taj belaj
 
Član
golfxx je napisao(la):
mozes li uslikat kako su ti pokopcane u maticnu i u hdd msm kako je too izvedeno koliko kabala je upotrijebljeno msm rijesit cemo taj belaj

Skopčao sam Master na Sata1 a Slave na Sata3...
 
Top