Problem sa boot-anjem Hard diska

Problem sa boot-anjem Hard diska

Član
Znači izbaci mi ovaj error sa slike dole. Kada uključim još jedan disk, također SATA pokrene mi se windows i mogu da otvovrim ovaj disk sa kojim imam problem i koji neće da sam pokrene BOOT. Šta da radim, samo sam isključio taj HDD i kada sam ga opet uključio error mi se ovaj pojavio :icon_mad: Znači mogu sa njega čitati, ali ne i pokrenuti windows.
 
Član
Kolko se ja razumijem druze ako ti je windows bio na otome disku ato si ga iskljucivao kad ga ukljucis nemozes pokrenuti windows za to sto sistem mora bit na eksternom hd nemoze se skidat kad jednom skines gotovo.e sad vjerojatno bi morao ponovo reinstalirat vindows na taj disk.al opet ako ima ko malo bolje sto se razumije nek ti objasni,ja nisam bas strucan za to.poz ;)
 
Član
Ja baš nisam shvatio situaciju. Ali ovako. Ako imaš jedan disk u računaru koji funkcioniše kako treba, i dodaš drugi, moguće da se boot redoslijed poremetio i to trebaš u biosu podesiti. Ako si ubacio drugi disk koji je neko koristio, a svoj isključio, to neće funkcionisati. U ovoj situaciji se ponovo mora podići Windows. Ako ostaviš oba diska, tvoj postojeći i taj koji je neko korstio, računar možda buta sa ovog korištenog i to neće raditi kao što sam već objasnio.
 
Član
Evo da pojasnim. Trebalo mi je samo kablo od sata koje sam od jarana uzeo, ja sam skinuo sa tog računara, da bi kod sebe mogao uključiti još jedan disk. Eh sve sam obavio, sada vraćam kablo opet u taj jaranov računar i pojavi mi se ovo sa slike, uključim svoj disk u taj računar i proradi. Izvadim disk iz iz jaranovog računara uključim kod sebe kao 2. disk mogu ga otvoriti, uključim ga kao 1. disk ne radi, opet isto kao na slici. Znači neće da radi kao master, nego samo kao slave. I da to što kažeš da ne radi kada se prebaci od drugog računara, a da se pri tome ne reinstalira win nije istina. Kod mene radi kada uštekam tuđi disk sve normalno. Sada sam formatirao jaranov disk, instalirao na njega Vistu, pa mi sada izbacije da mi fali BOOTMGR FILE.. :icon_question:
 
Član
Koji ti je prvi boot device?
Ovdje ako dobro vidim trazi da ti boot-a sa CD, probaj ubacit instalacioni CD pa onda da probas :icon_rolleyes:
 
Član
jusuf je napisao(la):
Koji ti je prvi boot device?
Ovdje ako dobro vidim trazi da ti boot-a sa CD, probaj ubacit instalacioni CD pa onda da probas :icon_rolleyes:

Probao da mi buta i sa jaranovog diska i neće, da mi to bude prvi boot device... samo radi kada je moj disk 1. boot device.

Traži da mi boot-a sa CD, ali ne mogu kliknuti ANY KEY da bi pokrenuo instalaciju jer je izbacilo ovaj error ispod :icon_mad:
 
Član
Ako nema nista bitno na hdd-u formatiraj ga i podigni novi sistem i zivio :cool: Ako iam bitno prebaci to kod sebe na svoj HDD i od sebe formatiraj njegov hdd i onda pokreni i boot-aj sa cd-a i podigni sistem tako :cool:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Koji ti je prvi boot device?
Ovdje ako dobro vidim trazi da ti boot-a sa CD, probaj ubacit instalacioni CD pa onda da probas :icon_rolleyes:

Probao da mi buta i sa jaranovog diska i neće, da mi to bude prvi boot device... samo radi kada je moj disk 1. boot device.

Traži da mi boot-a sa CD, ali ne mogu kliknuti ANY KEY da bi pokrenuo instalaciju jer je izbacilo ovaj error ispod :icon_mad:
Mozda ti je CD ostecen, probaj da presnimis sistem na drugi CD pa onda probaj.
 
Član
ma nema nikakve veze cd s time druze to ti je u biosu jaranov disk ubacen da je 1 a na njemu nema systema ili je system koji tebi ne odgovara pa to pravi problem msm trebas da svoj hdd postavis pod 1
 
Član
golfxx je napisao(la):
ma nema nikakve veze cd s time druze to ti je u biosu jaranov disk ubacen da je 1 a na njemu nema systema ili je system koji tebi ne odgovara pa to pravi problem msm trebas da svoj hdd postavis pod 1


Moj je pod 1. pa stavim nejgov da bude 1. da butam sa njega i opet neće... a njegov sam nanovo formatirao i instalirao Vistu pa mi sada izbacuje BOOTMGR FAIL...
 
Član
Ako ti izvadiš disk iz svog računara i staviš ga kod jarana kao master, da boot-a sa njega, to neće raditi 100%, jedino ako su iste konfiguracije.

Koji je Windows kod jarana? Ako je XP, uzmeš CD od xp-a i bootaš sa njega. Odmah na početku izabereš Repair opciju, to je da ti uđe u Console-u. Ukucaš Help i izlistaće ti sve komande. I ima komanda nešto kao Fix BOOTMGR. Probaj sa tim.

To je za BOOTMGR FAIL, a ova slika iz prvog posta upućuje da bios ili ne detektuje disk ili se poremetio boot redoslijed.
 
Top