Problem sa BIOS-om

Problem sa BIOS-om

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da i kod mene je tako nakon update radio , post uradi kako treba i kad treba win ucitat restarta se , ja sam samo morao formatirat win i ponovo sve instalirat, znaci ako mozes doci do opcije gdje boot-a win sa cd-a , onda ti je sa biosom sve uredu ,i sa ostalim komponentama ( ako cujes beep, to comp kaze juhhu zdrav mi je hardware, idemo dalje na win,to jest software ) samo te win zafrkaje, vjerovatno neki driver stari smeta...
 

MyX

Član
Vadjenje baterije ne znaci i refreshovanje biosa...a uglavnom, nakon flashanja postavke Biosa idu na defaultne, tako da i da refreshuje bios, male su sanse da mu pomogne. Ali eto, mozes pokusati... :icon_rolleyes:
 
Član
Da je komp, mozda i mogu nesto da ti kazem, al laptop, nikako. Jedino da nekako hdd sa laptopa premestis na drugi komp i tamo instaliras win i ostalo, pa vratis kod tebe i podignes...I ajde vidi ko sto Deyo kaze, tacno napisi sta se desava...
 
Član
Deyo je napisao(la):
Dane_crx je napisao(la):
Da i kod mene je tako nakon update radio , post uradi kako treba i kad treba win ucitat restarta se , ja sam samo morao formatirat win i ponovo sve instalirat, znaci ako mozes doci do opcije gdje boot-a win sa cd-a , onda ti je sa biosom sve uredu ,i sa ostalim komponentama ( ako cujes beep, to comp kaze juhhu zdrav mi je hardware, idemo dalje na win,to jest software ) samo te win zafrkaje, vjerovatno neki driver stari smeta...

Možda ne čuje beep na laptopu (inače) ;)

nisam ni ja siguran jel se cuje na notebook-u :icon_confused:
al sto ti kazes nek objasni sve u detalje i slika camerom fino sto ga zeza ...
 

i30

Član
BMW-GTI je napisao(la):
Da je komp, mozda i mogu nesto da ti kazem, al laptop, nikako. Jedino da nekako hdd sa laptopa premestis na drugi komp i tamo instaliras win i ostalo, pa vratis kod tebe i podignes...I ajde vidi ko sto Deyo kaze, tacno napisi sta se desava...

Cuj da izvadi hdd iz laptopa i da instalira na drugom racunaru pa da vrati, e haj ti meni reci kada je to tebi uspjelo i kako a ja cu tebi reci da je to memoguce izvesti

pozz

I da vam javim da laptop radi bez ikakvih problema i 99% stvari koje su ovdje napisane subezvrjedne i netacne pa tako da neko nebi poslusao neki savjet koji nema smisla

pozz
 
Član
prvo da se zahvalim kolegi i30, hvala kolega :D

Deyo, ja znam da sam radio zadnje taj update bios-a tako da sam prvo posumljao na bios! Sta ja znam, nisam neki majstor u tom dijelu pa ti nemogu sad detaljno reci u cemu je problem. Ja ga jednostavno nisam mogao upalit i to je to! pokusaj instalacije bio bezuspjesan :(

kako god kolega je to sredio ;)

Hvala svima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top