Problem sa BIOS-om

Problem sa BIOS-om

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Napravio sam neko sranje na laptopu!
Napravio se ja pametan i radio update skoro svih drivera a tako i biosa, sad nemogu nikako da upalim komp!
Posto je windows frisko instaliran nemam ama bas nista na njemu te sam pokusao da to sve formatiram i dignem novi medjutim nemere... :icon_mad:

Imam taj butabilni cd sa xp-om medjutim nema sanse! Cuo sam da je ovo pravo sranje sto sam uradio al jbg, jel postoji nacin da ja to odklonim da nemoram servisere ganjat!!
 
Početnik
ja cu ti rec iz svog iskustva sta je kod mene upalilo na racunaru.....iskopcao napon skinuo RAM iskopco HDD i skinuo BIOS ..na nekih 10-tak minuta...nakon toga sve vratio,i sve je opet radilo,,probaj nista te ne kosta....jedino ako ti nije drekno BIOS...:icon_rolleyes:
 
Član
Ma neznam... jer mi sinoc rece momak da to nece imati efekta jer je stari bios izbrisan a drugi "upisan" :icon_mad:
 
Član
ako si fleshovo bios i u pola frke da si pomeo to fleshovanje mozes reci pa-pa biosu
 
Početnik
ma probaj nista te ne kosta,mozda i upali...ne mozes nista pokvarit...:icon_rolleyes:
 
Član
funky je napisao(la):
ako si fleshovo bios i u pola frke da si pomeo to fleshovanje mozes reci pa-pa biosu

pokrenuo instalacionu ikonu, izbaceno upozorenje da se komp nesmije gasiti dok nezavrsi svoje! Kad je zavrsena instalacija izbacio mi da ga resetujem i to je to!! komp je malo stajao upaljen i kad sam ga resetovao... vise ga upalio nisam :icon_question:

Jos gledam dok se vrsi instalacija "erase 1.60 ver and write 1.80 ver" grrrrr
 
Član
Mrva je napisao(la):
gaga je napisao(la):
jel mozes otvoriti bios?

Mogu
onda ti nije do biosa, otvori bios i pogledaj odakle ti "buta" prvo, nastimaj da ti je na prvom mjestu HD, zatim vidi na kojoj brzini ti radi procesor, vidi prepoznajel' ti RAM, onda ga otvori, izvadi onu baterijicu, sacekaj par minutica i vrati i probaj, ako nista ne mogne od toga, dacu ti ja broj momka iz Sa koji radi za DELL pa nek ti ustima on, ako hoces....;)
 
Član
funky je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
gaga je napisao(la):
jel mozes otvoriti bios?

Mogu
onda ti nije do biosa, otvori bios i pogledaj odakle ti "buta" prvo, nastimaj da ti je na prvom mjestu HD, zatim vidi na kojoj brzini ti radi procesor, vidi prepoznajel' ti RAM, onda ga otvori, izvadi onu baterijicu, sacekaj par minutica i vrati i probaj, ako nista ne mogne od toga, dacu ti ja broj momka iz Sa koji radi za DELL pa nek ti ustima on, ako hoces....;)

Pokusao sam i to sa "butanjem" nije uspjelo!

Nema veze, kolega sa foruma "i30" ce mi pomoci poslije posla, hvala svima
 

MyX

Član
Bas tako, Bios radi cim mozes uci u njega..znaci update ti je prosao i ne trebas reci pa-pa Biosu.


Ako imas bootabilni cd od XP, onda postavi prvo CD/DVD Rom da se boota prvi, pa tek onda HDD..naravno, ako ti bios sve to prepoznaje..
 
Član
MyX je napisao(la):
Bas tako, Bios radi cim mozes uci u njega..znaci update ti je prosao i ne trebas reci pa-pa Biosu.


Ako imas bootabilni cd od XP, onda postavi prvo CD/DVD Rom da se boota prvi, pa tek onda HDD..naravno, ako ti bios sve to prepoznaje..

Pokusao i to.. nemoze :(
Pocne da se "dize" windows i prestane
 
BHT Ovisnik
i prijatelju mi je prekjucer isto tako,on nesto supao,podje se dizat vwindows i samo prestane,onda ubacim xp i odmah F8 i formatiram ga normalno i sad radi,al mozda je drugi problem
 
Član
izvadi CMOS bateriju s ploce,negdje je u cosku,obicno blizu prikljucaka za HDD,zavisi od konstrukcije,okrugla promjera mozda 2cm,imas pored nje neku kao polugicu,zapni sarafcigerom il nozem,guraj je u smjeru od baterije prema vani i iskocit ce...i stavi je opet,vracas je tako sto je samo utaknes...nek ti resetuje BIOS...mozda upali,nista te ne kosta...naravno,onda ces morat stimat vrijeme i datum;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top