Problem sa ADSL-om!

Problem sa ADSL-om!

Član
Imam neko vrijeme problema sa adsl-om, imam paket od 5Mbps i stvarno mi u 99% slučajeva skroz sporo otvara stranice, ili ih uopšte ne otvori, pa moram po 5x refrešovat... Šta bi mogo bit problem?? kad skidam nešto imam odličnu brzinu, po 450-500kb po sekundi.... evo video :D


 
Član
Predji na telemah ko i ja, za manje para dobijes 1,8 Mb/s :D:D.(sto je 3-4 puta brze)
Jel ti namjesteno da je stalno konektovan ili ti moras ici ono adsl pa konekt i jesi li probao na drugom kompu laptopu mobu kako otvara ?
 
Član
pa imam ja download 5Mbps... Ma jeste namješteno... ovako mi je i na tabletu, mobitelu, laptopu... ne znam šta bi moglo bit
 
Član
I ja sam imao isto adsl pocelo mi nestajat konekcije stalno i predjem na telemah.I meni je bio isti download tu oko 500 kilobajta po sec dok mi je sad 1,8 megabajta po sec (2 gige skine za otprilike 15-20 min).Nista zovi telekom pa pitaj do cega bi moglo da bude i da ti provjere konekciju i da je resetuju
 
prvo nastimaj sebi PC da radi kako treba
ubaci u browser AdBlok da ti nema ovih glupih reklama
a nemas ni flash pleyera i njega isto ubaci
Javu isto instaliraj pa probaj onda jer i da imas ovu 300 mb brzinu to ocita brzo ali prvo nastimaj komp da radi kako valja pa onda trazi od poste da ti dodju pojacat brzinu neta ;)
 
Član
imo sam prije i chrome, ima instaliran flash, ne znam za javu...
Eto instaliro sam i javu i flash, ali ne primjetim neku razliku... vidjeću kako će se ponašat :)
 
Član
Kao sto kazes ponasa se isto na mobu laptopu kompu znaci da je do konekcije.Izbacuje ti server not found znaci nestane ti konekcije i zato ti nako sporo trazi dok se opet ne konektuje .Sljedeci put kad ti se ovo desi vidi na modemu goreli sve lampice sto trebaju da gore
 
koji ti je ruter?
TP-LINK
ZTE s malom antenicom
ili neki drugi

ubaci sliku rutera ;)
imam ja postavke za to stelovanje
 
Član
Ako možeš pristupiti lokalno modemu, promjeni parametar odabira DNS servera. Imaš dvije opcije, pa odaberi drugu, spasi, restartaj pa vidi kako će se ponašati.
Ako ne možeš, žalba, pa neko će ti se javiti...
 
odradi reset rutera
192.168.1.1 u browseru ukucaj
potom trazit ce ti pass
user : admin
lozinka : vr10vr10tajn1pa55

potom ulazis u interface setup
onda internet setup

potom provjeri dali ti ovako pise
 

Prilozi

  • pvo1.png
    pvo1.png
    143,2 KB · Pregleda: 17
  • pvo2.png
    pvo2.png
    161,6 KB · Pregleda: 14
  • pvo3.png
    pvo3.png
    135,7 KB · Pregleda: 15
  • pvo4.png
    pvo4.png
    135,7 KB · Pregleda: 15
Član
Uradi ovo prvo sa routerom,pa onda pošto vidim da koristiš Mozillu moraš je podesiti za brzinu.Otiđi na google i ukucaj "how to speed up mozilla" i otvori nekoliko stranica i prati upute.Obično ćeš vidjeti u podešavanjima da se sve bazira na riječi "about:config"koje ukucaš u address bar.Vrlo je korisno i efektno kad je podesiš kako treba.Imao sam i ja isti problem i istu konekciju kao i ti (adsl) i isti browser.
Probaj meni je uspjelo i sad se stranice otvaraju extra brzo.Javi kad odradiš
 
Član
Uradi ovo prvo sa routerom,pa onda pošto vidim da koristiš Mozillu moraš je podesiti za brzinu.Otiđi na google i ukucaj "how to speed up mozilla" i otvori nekoliko stranica i prati upute.Obično ćeš vidjeti u podešavanjima da se sve bazira na riječi "about:config"koje ukucaš u address bar.Vrlo je korisno i efektno kad je podesiš kako treba.Imao sam i ja isti problem i istu konekciju kao i ti (adsl) i isti browser.
Probaj meni je uspjelo i sad se stranice otvaraju extra brzo.Javi kad odradiš
Isto mi je sporo i na chrome???
 
Top