Problem s pojačalom

Problem s pojačalom

Imam problem s pojačalom....marka nepoznat (jer je prefarban) 4 izlaza po 250W....na pojačalo je spojen samo bass od 1000W....kad upalim muziku bass se čudno ponaša kao da probija....normalno udara ali i proizvodi čudne zvukove na tom pojačalu...pa me zanima točan uzrok toga
 
Član
Kao si skopcao bas jesi li samo na jedan izlaz 250w ili si kombinovao 2x250 mozda ti nema dovoljno snage za taj bass jer ti je puno jači od pojačala
 
4X250 je po jačalo....stavio sam drugo pojačalo isto sam ga spojio i nije bilo nikakvi problema ali nezzz šta bi to točno moglo bit...da nije neki dio otišo ili nezzzz.... bass je http://www.sonicelectronix.com/item_8333_Pioneer-TS-W257D4.html a pojačalo kako sam reko makre nepoznate a snage je 1000 W....stvarno me da izvinete to j**e
 
Član
Kontaktiraj Milana tarota samo bi on mogao znati odgovor na tvoje pitanja iz ovog navedenog opisa :icon_rolleyes:

Čovjek te pita kako si spojio ti mu ne odgovori :icon_confused: moraš više informacija dati da bi i ti neko mogao pomoći, mada ovako preko interneta slaba vajda da se može diajgnostikovati problem,mora to neko pogledati

ako si spojio + sa jedne zavojnice plusem druge druge, - i - onda ti pojačalo radi na 2 ohma a moguće da nije stabilno na tom otporu,il pojačalo nije dobro naštimano, puno gain odvrnut, tanki kablovi itd

probaj spojiti to svoje pojačalo kod nekog drugog u auto pa vidi hoćel se isto ponašati
 
a spajo sam ga ono normalno....plus sam vuko sa akomulatora drugi plus od 0.5 A sam dovuko sa radija kako i treba masu sam stavio na lim u gepeku...aaa što se tiče toga kako sam bass spojio....išo sam sa pojačala + na + od basa isto tako i minus...sad trenutno radi na 4 ohma...jer onaj bass može radit na 2 i 4 ohma i ja sam ga ostavio na 4 jer sam probo i na 2, davo je iste rezultate kao i na 4....a što se tiče kablova može li da me zaj kablovi od činčeva pa da zbog toga proizvodi te čudne zvukove....mislim malo mi je glupo to jer sam prvo pomislio da nije nešto do radija ili bass-a i stavljo sam drugo pojačalo Kenwood 1 izlaz 300 rms ( pojačalo baš za bass )i odlično mi je sviralo na njemu bez neki čudni zvukova....vratim ovo pojačalo opet se pojave ti zvukovi koji nisu nimalo ugodni za uši a i živciraju me :icon_sad:
 
Član
Taj woofer ne može radit na 2 ili 4 nego na 2 ili 8ohma.
Za tvoj problem može bit 100 uzroka tak da ti sad sve pišemo fkt nema smisla.
 
Član
Ajd da i ja pokusam pomoci :)

1. Ako kazes da si spajao drugo pojacalo umjesto svog i da si na njega kacio cinceve od playera, spajao dalje na woofer koji koristis i sve radilo bez problema ostane samo korak dalje...

2. Uzmi svoje pojacalo i probaj kod koga drugoga da spojis i prati da li se kod njega ista situacija desava. Ako DA onda ti pojacalo ima neku gresku i treba na popravku, ako NE e onda ide kamara sljedecih koraka...

3a. Treba krenut od pocetka a to je od playera. Mozda player salje pokvaren signal u amp i zbog toga smetnje. Da li se te smetnje desavaju na bilo kojem " Volume " ili samo na nekom odredjenom? Ako zelis da testiras drugi vid cinceva uzmi mp3, mobitel ili bilo sta sa 3,5mm ulazom i kupi kablo za 2KM sto ima 3,5mm+RCA ulaze i probaj slusati da vidis da player+rca razvedeni u autu ne salju pogresan signal.

3b. Sljedeca stvar mogu biti cincevi da imaju smetnje dok se signal salje od playera do ampa.

3c. Amp je u kvaru i prima dobar signal ali se na izlazima desava komplikovana praksa pa izlazi smece od signala u woofer.

3d. Woofer nije dobro spojen na amp ili eventualno dobija premalen ili prevelik izvor snage od ampa pa se desava cliping.

Nadam se da sam pomogao 1% barem ;)
 
što se tiče tog kabla imam ga i radi odlično....a nezzz zbunjen sam malo mislim što se tiče struje u autu i te gluposti dosta sam dobar i snalazim se ali ovo me zbunjiva.....kad lagano svira muzika normalno svira i čuje se normalno bass ali kad pojačam onda imam ugodni zvuk koji para uši i čupa živce....stvarno nezzzz šta bi moglo bit....sutra ću vam uslikat ako uhvatim vremena pa ću stavit sliku pa ako želite mogu i pojačalo rastavit uslikat i stavit vamo :icon_question:
 
Top