problem s obrtomjerom golf 2

problem s obrtomjerom golf 2

Član
obrtomjer radi sve ok. ali cim dodje do 3000 obrtaja cuje se neka cika u njemu kao da zuji nesto, on kasnije radi sve opet normalno ali zuji stalno. samo u voznji onako kad stojim u mjestu i davam gas onda nece ali kad vozim i predje 3000 obrtaja odma zuji nesto u njemu. sta bi moglo bit? u pitanju je golf 2 benzin:icon_rolleyes:
 
Član
nisi dobro spojio zice od ampula ulja,zato ti javlja gresku.

javi se na PM,da ti objasnim ponovo
 
nisi dobro spojio zice od ampula ulja,zato ti javlja gresku.

javi se na PM,da ti objasnim ponovo

pozdravljam ,imam isti problem ,u pitanju je golf 1.6 benzin, mjenjao sam sat ubacio sam obrtomjerom, i isto tako kad ga drzim na 3000 obrtaja, pocne mi zujanje i upali se lampica od ulja ,ako nije problem da mi objasnis koje je rjesenje LP ;)
 
ma niste dobro spojili zujalicu tj. davac visokog pritiska... to je dinamicka kontrola pritiska ulja koja radi u odnosu na broj obrtaja... ako je pritisak manji od 1.6-1.8 bar na 2.500 obrtaja onda se pali lampica i zujalica ....
 
ma niste dobro spojili zujalicu tj. davac visokog pritiska... to je dinamicka kontrola pritiska ulja koja radi u odnosu na broj obrtaja... ako je pritisak manji od 1.6-1.8 bar na 2.500 obrtaja onda se pali lampica i zujalica ....
sve je bilo spojeno ,samo sam dzekove ukljucio ,da li postoji neki savjet kako cu rijesit sad taj problem,raspored zica na dzeku boje ili tako nesto ,hvala
 
Član
mogao bi to rjesiti spajanjem na masu zicu sa indikatora za zvucno upozorenje i onda uopste neces imati tu funkciju a dovoljno ti je standardni davac i lampica tj. ona ti je glavna.
 
Top