Problem s lezajevima

Problem s lezajevima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
prillikom zamijene lezaja moj savjet ti je da fino operes trombl od stare masti jer u toj masti bude strugotina od starog lezaja koje prilikom zagrijavanja unidu u novi lezaj i uniste ga vrlo brzo i prilikom montiranja novog lezaja ubaci rukom mast u novi lezaj jedan i drugi (utrljaj) jer dok dode mast u njega oni se zapalle .a sistem dotezanja ti je da podlosku mozes pomijerati lijevo desno
i nemoj a da neizbijes iz trombla ostatak lezaja i nenabijes drugi jer vecina nadri majstora samo lezajeve ubaci i normalno je da stradaju brzo
nadam se da sam iole pomogao pozzz
 
vozis ,usporavas ,ljulja zadnji kraj = ''bubreg'' na gazecem sloju pneumatika...,radi lezajeva nece se ponasati kako si opisao,jedino da su stvarno previse popusteni
prije njihove zamjene dotegni ih pa probaj dali opet ljuja,samo da si siguran
kad su zadnji lezajevi popusteni cuje se kao neki tupi udar po rupama (na zadnjem trapu naravno)
 
Član
vidjet cemo druze,pogledat cu sutra sve detaljno,mora nesto bit,gume nisu 90%,a za ostalo cemo vidjet
 
Član
ako te ljulja kad kočiš vjerovatno nisu ležajevi..ako ih mijenjaš( Kažeš zadnje..) promijeni cijeli ležaj koji se sastoji iz dva dijela ( na osovini i u bubnju s čašicama ) ...dotegni do kraja pa onda popusti 30-ak stupnjeva zakoči ga podloškom..( i probaj kako se vrti ..lagano al bez lokera kada cimaš lijevo desno i ako ne onda ponovi
tebi vjerovatno ima lufta u prednjem trapu ili prednjim kočnicama po mom mišljenju kako si opisao a ja shvatio ..
 
Član
buraz nema problema na prednjem trapu,sve zamijenjeno,evo jutros sam odvezao auto na servis,mijenjaju mi i lezajeve i selene,lezajevi su mi vec bili pri izdisaju,a o selenima da ne govorim,a ovo sto ti kazes,ne vidim ja kako moze prednji kraj uticat na ljuljanje zadnjeg,napisao sam gore,da kad usporavam,znaci pada mi brzina s vece na manju,ili kad poslije vece brzine idem polako,ono krecem se u koloni ili tako nesto,tad osjetim ljuljanje,i to samo na zadnjem kraju,bas kao s tockova,eto sad ce mi ovi zamijenit to,posto je lose vrijeme,nisam ja htio da se patim,pa cemo vidjet,svejedno svima hvala,koji su se ponudili da mi poblize objasne zamjenu lezajeva
 
Član
zamjenjeni lezajevi i seleni i nema vise ljuljanja,sve u najboljem mogucem redu, jos jednom hvala svima na pomoci;);););)
moze lock!
 
Član
Ponekad je teže je postavit dijagnozu nego otklonit kvar
( ma imao sam i ja prije golfa koji je bio malo raštelan pa kad sam naglo kočio sav se zanese i ljulja ..neznaš gdje će ..pa su bili seleni i i kugle i spone ..))
 
Član
sumnjao sam i ja,ali eto,bitno je da je rjeseno,hvala ti sto si se ukljucio i pomogao,svaka cast;)
 
Član
skini prednje tockove i vidi kakvi su diskovi ako ima kanala po njima mijenjaj diskove i plocice. to ti je sigurno ako pri kocenju ljulja auto
 
Član
buraz nisi citao pretpostavljam,problem rijesen,zamijenjeni seleni i lezajevi,stanje normalno,,hvala na prijedlogu u svakom slucaju;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top