Problem s hladenjem il necim drugim

Problem s hladenjem il necim drugim

Član
Pozzz

imam jedan problem s compom . . . .
kada je upaljen i dok koristim net ili bilo sta drugo temperatura je uredu sve normalno radi , ventilator hladi normalnom brzinom sve je ok . . medjutim kad upalim neku igru ili nesto sto je zahtjevno comp se pocne pregrijavat tacnije procesor ponajvise nekad i graficka zavisi . . . a ventilatori rade isom brzinom uopste se ne pojacavaju ni nista . . prije kad igram igru ili je nesto zahtjevnije ventilator jace radi i temp, bude ok ali sad ventilator radi istom brzinom a temperatura skace i nekad se sam restartuje il ugasi zavisi valjda da se ne pregrije stal . . . znal neko u cemu bi mogao bit problem ? :icon_cry:

pomagajte
 
Član
Pretpostavka da je AMD, otvori kuciste vidi kakva je situacija na CPU cooler-u zna se stvoriti "dekica" od prasine, izduvaj ga malo, skini cooler ocisti staru i stavi novu pastu, ako nista ne postignes time kupi drugi cooler nisu skupi ;).
 
Član
todorovic je napisao(la):
Pretpostavka da je AMD, otvori kuciste vidi kakva je situacija na CPU cooler-u zna se stvoriti "dekica" od prasine, izduvaj ga malo, skini cooler ocisti staru i stavi novu pastu, ako nista ne postignes time kupi drugi cooler nisu skupi ;).

jest AMD je ma cist je . . . .
a kakvu pastu ?
 
Član
zasta je to ? ? ?

ma nisam ja tako davno kupio procesor
imam jos i garanciju na njeg men se cini
uglavnom radi se o AMD Athlon(tm) II X4 620 Processor 4x2.61
 
Član
ja sam ima' slicni problema kao ti grij'o mi se procesor i skinemo ocistim kupim tu pastu i naneses je izmedju procesora i hladnjaka (nazovimo ga tako) stim da prija ocistis staru pastu ja korisrio alkohol 70% ova stara pasta bude kao zvaka, ocistis stavis novu pastu i smonitiras evo kod mene radi vez problema ;)
 
Član
VW Diego je napisao(la):
ja sam ima' slicni problema kao ti grij'o mi se procesor i skinemo ocistim kupim tu pastu i naneses je izmedju procesora i hladnjaka (nazovimo ga tako) stim da prija ocistis staru pastu ja korisrio alkohol 70% ova stara pasta bude kao zvaka, ocistis stavis novu pastu i smonitiras evo kod mene radi vez problema ;)

razumijes li se ti oko ovi komponenti konfiguracija da te nest upitam :icon_question:
 
Član
VW Diego je napisao(la):
da ti nelazem slabo, samo sam ti prenio moje iskustvo sa takvim problemom kao kod tebe ;)

ma ja nezz mozel to bit mozda do ove napojne ako je ona slabija pa kad je nesto zahtjevnije pocne se grijat comp nezz mozel ona imat kakve veze

evo ovo mi je konfiguracija

AMD Athlon(tm) II X4 620 Processor 4x2.61 GHz
4.00 GB Ram 1600mhz
GeForce GTS 250 Extreme
Available Graphics Memory 2815 mb
napojna 450w
 
Ocisti sve od prasine, kupi pastu i namazi kako su rekli, pa vidi hoce li pomoci. Ako ne pomogne, onda je vjerovatno do slabe napojne, pogotovo ako nije brand name, pa povuce vise struje u igrama. Preporuka za cooler master, ima u uni expertu, 550W od njih bi ti bilo dovoljno - 155 maraka, 650W ako mozes da imas i za nove konfiguracije i da ne mislis na to, 190 maraka, garancija na njih je 5 godina ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ocisti sve od prasine, kupi pastu i namazi kako su rekli, pa vidi hoce li pomoci. Ako ne pomogne, onda je vjerovatno do slabe napojne, pogotovo ako nije brand name, pa povuce vise struje u igrama. Preporuka za cooler master, ima u uni expertu, 550W od njih bi ti bilo dovoljno - 155 maraka, 650W ako mozes da imas i za nove konfiguracije i da ne mislis na to, 190 maraka, garancija na njih je 5 godina ;)

e to bi se moglo uzet gdje se ima to kupit taj od 650W -190 km i jos tolika garancija
 
Nisi napisao dal ti se kompjuter ledi ili restartuje od pregrijavanja ili pada napona, ali vjerujem da je tako. Evo gdje mozes uzeti http://ue.ba/ ;)
 
kakvo crno napajanje, nova konfig pa ti se gasi, obrati malo paznju na temperature ovih dana, napolju +35 da ne govorim u zatvorenim prostorijama, logicno je da ce se pregrijavati, jos narocito ako je neko žnj kuciste kako obicno biva, pa je u strujanje vazduha u njemu nula, tako da sav vazduh skoro da kazem kruzi u kucistu, pa ti se komponente pregriju.....

izvuci kuciste malo na otvoreniji prostor, ako ti je slucajno u kakvom zatvorenom tipa onaj stolic za racunare i te gluposti, skini jednu stranicu racunara neka malo prodise komp pa onda vidi desavanje

kupovinom napajanja ne bih rekao da ces rijesiti problem pregrijavanja
 
da se nadovezem tako kod mene danas radi sve ok sutra nece ni da bios pokrene
ali ja skinem poklopac kucista od centralne odnesem do garaze upalim kompresor i raspalim po kompjuterskim sklopovima dobro ga ispusem sklopim sve kako je bilo i palim komp radi ko mina tako jedno 7-8 mjeseci i opet isti problem odradim isti postupak i miran nekoliko mjeseci
svi kuleri u kompu na napojnoj procesoru grafickoj navuku prasine da ne povjerujete s toga naj bezbolnije ciscenje je
s kompresorom na zrak naj brze i naj efikasnije.
toliko od mene pozzzzzzzzzzzz
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
kakvo crno napajanje, nova konfig pa ti se gasi, obrati malo paznju na temperature ovih dana, napolju +35 da ne govorim u zatvorenim prostorijama, logicno je da ce se pregrijavati, jos narocito ako je neko žnj kuciste kako obicno biva, pa je u strujanje vazduha u njemu nula, tako da sav vazduh skoro da kazem kruzi u kucistu, pa ti se komponente pregriju.....

izvuci kuciste malo na otvoreniji prostor, ako ti je slucajno u kakvom zatvorenom tipa onaj stolic za racunare i te gluposti, skini jednu stranicu racunara neka malo prodise komp pa onda vidi desavanje

kupovinom napajanja ne bih rekao da ces rijesiti problem pregrijavanja

Atrix je kuciste ... uglavnom sto se tice hladjenja i cirkulacije zraka odlicno je ima veliki kuler s desne strane s filterom za usis zraka u kuciste i jedan na zadnjoj za izbacivanje sto se tice zraka u kucistu cirkulise dobro (Y) ima displej s temperaturom od CPU VGA I HDDa kuciste je extra . . . a napojna je 450W obicna neka i stara je poprilicno sve sam zamijenio od maticne ploce graficke i procesora sve osim napojne i kad sam nosio comp jednom majstoru i gledo sve kaze ok a za napojnu mi rekao da ce se zapalit kompjuter da ce crknut nebudel se promijenilo i evo sluzi me do sad samo sto se sad malo pregrije ponekad XD . . . sad dal je do napojne ili sto su opcenito ove temperature bas visoke nezz....
 
Top