Problem radio player

Problem radio player

Član
ovako gledajući djeluje mi na slab prečnik instalacije kao i na lošu masu. provjeri sve kada je player izvadjen i provjeri da li se vodovi euro dzeka griju, ako je to slucaj onda ti je instalacija tanka a ako se ne grije onda je nasa slaba
 
Član
Rjesio sam problem sa strujom hvala bogu . Sad idem da rjesim ovo sa radiom. Znaci uzeo sam brifericu za 12 V sa masom i gurao u onaj đek. Otkrio sam dvije zice zutu i crvenu koje su pod naponom kada dam kontakt. Zanima me je li moram obadvije dovest direktno sa akomulatora da mi moze raditi bez kontakta ili samo jednu. Necu nista dirati dok ne cujem vasa misljenja :)
 
Član
Evo ti slika za šta služi koja žica.

http://carwirefire.com/images/head unit installation page/car-radio-power-plug-12V.png

Po pravilu ako želiš da radio radi preko ključa onda se spaja žuta žica na bateriju a crvena ide na ključ. Kada god crvena dobije +12V radio može da se upali a pošto je stalno spojen preko žute memorija se neće poništiti. Ako hoćeš da radio možeš paliti i bez ključa onda samo crvenu spojiš sa žutom ili u prevodu spojiš od baterije obadvije žice (razvučeš jednu deblju žicu od baterije do radija i onda preko spajalice spojiš crvenu i žutu zajedno + ovu što si doveo). Pozz
 
Član
hoce li se memorija onda brisati ?


I kod mene nijedna ne ide direktno,nema struje nikako sve dok kontakt ne upalim.

Zamjenio sam crvenu sa zutom i rjesio sam problem.Ne gasi se vise kad ga pojacam,i tek sam sad shvatio da mi je se prije uvijek gubila memorija jer je bio pogresno spojen roll:)
 
Član
Nijedna ne ide direktno nigdje na autu. Na sta bi licila instalacija kad bi svi plusevi isli direkt na akumulator. Tebe je zezalo to sto ti je zuta napajala radio a crvena sluzila za memoriju. A ta zuta je tanak presjek i obicno se negdje nakaci na neki slabi potrosac jer je samo memorija. Bitno da si sredio problem. Ubuduce oko struje se ne igraj.
 
Top