Problem pug 206

Problem pug 206

Član
znaci pug 206 2.0 Hdi ...

u zadnjih par dana kad ga ugasim imam osjecaj da ce motor skociti 2 m od auta koliko se strese a i kad promjenim brzinu i dam gas mjenjac se malo pomjeri prema naprijed tj prema sredini ( leru)
kak sam prije ovog vozio Wau Wau i bmw nemam Pooojma jel to normalno il nije ...

mslm skonto sam da trebam mjenjat nosace a posto moj majstor ne zna cackat francuza molim da mi neko kaze

gdje da ga vucem ( dal kod onog na granici dobrinja-lukavica) ?! i koja bi bila cijena nosaca :S
i dal smijem nastavit vozat ?
LP
 
Član
Za puga ti to nije normalno. Otidji blizu energoinvesta na stupu imas servis za francuze, ljudi su ok.
mozes voziti, ali sa takvim ponasanjem ces jos nesta dodatno razvaliti :)
 
Član
Dobar je i taj na granici, pošteni ljudi, ja sam išao par puta, i uvijek sam bio zadovoljan. Pedantni ljudi. A za ovaj 206 servis na stupu sam se pravo razočarao. Čovjek mi rekao da mi ne radi turbina kada sam tek auto kupio, jer ne zna da manji pritisak puni 1.6HDI u odnosu na stari 2.0. Zamalo nisam vratio auto, sreća pa imam ovog svog majstora.
 
Član
takac je napisao(la):
Gdje je taj u RS-u mislim kako se dodje do njega ?

Ideš aerodromskom cestom, čim prođeš znak sa RS, sa desne strane je, Ikić se zovu. Ali koliko sam skontao, oni vrše popravke oko trapa, i rade zamjenu dijelova, tipa veliki servis, nemaju dijagnostiku, tako pretpostavljam da ne rade neke popravke na motoru, možda rade i zamjenu seta kvačila, ali to ne znam sigurno, imaju i vulkanizerske usluge, i možeš i dijelove kupiti kod njih.

mirza_mali je napisao(la):
To je plivajuci pri kraju ja mislim :icon_rolleyes:

Nije naveo koji mu je motor, ako je od 90ks, nema plivajući.
 
Član
eh malo ruzenja :D kao prvo Onom na stupu ne bi dao da mi sijalicu promjeni !

Kao drugo ima servis peugeot na barama odma kod bosnalijeka lijevo extra ljudi rade samo pezoa a radnju imaju od 1985 mslm -.-

kao trece :D kasnite sa odgovorima :D

Nemam plivajuci 2.0 Hdi je motor

a kvar je bio pukla gumica neka od 4.5 KM na nosacu ;) zamjenuta sad ne trese :D


hvalaa :D

mara- je napisao(la):
takac je napisao(la):
Gdje je taj u RS-u mislim kako se dodje do njega ?

Ideš aerodromskom cestom, čim prođeš znak sa RS, sa desne strane je, Ikić se zovu. Ali koliko sam skontao, oni vrše popravke oko trapa, i rade zamjenu dijelova, tipa veliki servis, nemaju dijagnostiku, tako pretpostavljam da ne rade neke popravke na motoru, možda rade i zamjenu seta kvačila, ali to ne znam sigurno, imaju i vulkanizerske usluge, i možeš i dijelove kupiti kod njih.

mirza_mali je napisao(la):
To je plivajuci pri kraju ja mislim :icon_rolleyes:

Nije naveo koji mu je motor, ako je od 90ks, nema plivajući.


Naveo sam koji je motor :p
 
Član
Ima druže 2.0 HDI sa 110ks, koji ima plivajući. ;)

A ti na barama, to si u ovlašteni išao?
 
Član
mara- je napisao(la):
Ima druže 2.0 HDI sa 110ks, koji ima plivajući. ;)

A ti na barama, to si u ovlašteni išao?

upravu si ali taj 2.0 sa 110 ima fap jel tak ?? :D

kod mene je maticni bio 90 ks sad nakon update ima 125 opterecenje motora 6.2/10 :D

ma ne znam druze kod tih ljudi na barama mi je dedo jos prije rata 205 "gonio" ,pa stari poslije rata 309 "ćero" i ugl u porodici je 5 pugova .... 4 se uvijek rade kod njeg gore a ja svoj radim kod jednog lika u poslije Konjica Bošov servis tak da... ma ja :D
 
Član
To ti je onda ovlašteni. Nema svaki od 110 FAP, recimo moj 307 nema, doduše 1.6 je kubikaža.
 
Član
Hajde nek si ti napravio to je najbitnije. Eto vidis ja recimo nemam bas najbolje iskustvo sa tim gore servisom =) sve zavisi
206 ja mislim da nema fap nisam siguran, a 307 1,6 od 90 ks nema, preko ima i to su novije 207-ce, starije su bile 2.0 govorim o dizel motorima.
 
Član
opet druze svak ima kazem majstora neko lose neko dobro iskustvo sad kazem ljudi su bili korektni (jbg, po familije kod njih odrzava) sad da nesto zeznu glupo zar ne ...
al opet ti kazem imam svog majstora u Hercegovini frajko je zvijer znaci nikad nije rekao da moze napravit pa nije napravio ... i uvijek kaze jeftiniju soluciju ... samo primjer. 3 majstora mi rekla da moram diskove mjenjat , on ih skinuo odvukao na ispravljanje i montirao uzeo mi 50 km .... a ima sve i dijagnostiku a i licencu i to bosovu ....

a sto se tice FAP filtera nemaju svi pretezno imaju 307 i 206 /2003 i 4 godiste , al opet FAP se moze "skinuti" odnosno onemoguciti /izbrisati sa Ecu/ i izbusiti ;) znam da je cijena za to od 100 do 150 eura .
 
Član
Što se tiče 307, nema svaki FAP fabrički. Kod mene je 1.6 HDI 110ks, 2006 godina i nemam ga fabrički, sve zavisi na šta naletite.
 
Top