Problem pri paljenju 1.9 TDI

Problem pri paljenju 1.9 TDI

Član
Pozdrav svima, vec duze vrijeme imam problem sa startovanjem motora, dakle radi se o pasatu 6 1.9 tdi 2005, znaci kad ga palim prodrma auto u kabini zadrma se dobro, i nije prijatno uopste, majstori su sumnjali na nosace motora i mjenjac gdje je i izvrsena njihova zamjena, stanje se poboljsalo sasvim malo neosjetno, ali kad se pali hladan to se vrlo malo osjeti, kad je vruc motora onda kad se pali zadrma mnogo.
 
Član
Sa zamajcom nemam zaista problema, kolega mi ima isto auto i on mi prica da je mijenjao cetkice i da je sa tim problem rijesio sad neznam da li da to pokusam, inace "amkos" kako mislis da se to podesi. Hvala ljudi
 
Član
Cetkice alnasera ? pa to mozes oslusati ako cujes da sporije vergla alnaser nego inace ili pratis broj obrtaja pri paljenju ne znam sad tacno koliko treba biti mozes to naci na netu .. ... a sto se tice hot start ili ti ga vruci start ..radi se o tome da kad je vozilo dostiglo radnu temperaturu smanji kolicinu ubrizgavanja goriva pri paljenju .. to se rijesi u mapi vozila tako sto logicno povecaju tu kolicinu ...to je standardni , nazovimo ga ' bug ' , tdi pd motora ...ali kako mislis prodrma ? citav auto se zatrese ili ? ili mislis vergla ?
kako se ponasa na leru ... da li treska preko 100kmh recimo ..
 
Pustal tj. kvasil ti Tandem pumpa nalazi se na kontra strani od zubčastog remena malo pogledaj jeli mokro od nafte oko nje ako je vlazno tj. mokro negine ti reparacija set gumica u Motorexu za reparaciju tandem pumpe 99KM ;)
 
Član
Pa prodrma auto tacno zatrese kad se pali nekad da nekad ne, a zna se desiti da nekada malo duze vergla ne puno ali se tacno vidi da nije to to, tandem pumpa je suva ne pusta nigdje, prije neki dan sam radio veliki servis takodje, cim zamijenim cetkice javljam rezultat.
 
Član
Iste elektricar ce mi staviti te, stim sto ce mijenjati piksnu neku i jos nesto sve oko 62km tako mi je bar rekao.
 
Član
postavio sam cetkice ali ne cargo preporucio mi je magnetimarelli i te je ugradio takodje i piksnu puno istrosene su bile nikad alnaser nije rasklapan, sad vergla jako brzo i dobro a problemi navedeni su nestali.
 
Top