Problem pojacalo

Problem pojacalo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskustva se traze, naime, imam problemcic da kad malo jace pojacam muziku, preko 18, woofer mi prestaje raditi, tj pojacalo mu ne daje izlaz, pojacalo takodje ne ide ni u protect mode, jednostavno tisina, smanjim na 15 sve extra, pojacam, opet jadi. Ovo mi se nedavno pocelo pojavljivati, radilo mjesec kako treba. Sta moze biti uzrok, pojacalo, kablovi ili sta :icon_question::icon_question:
Woofer Feener 400W ,pojacalo Intersonic 200W RMS MX220, kablici za napajanje direktno sa akumulatora, i + i -, precnika pola cm.
 
Član
najvjerovatnije ti nevalja instalacija ... pregledaj sve spojeve ... ako si uzeo lose kablo mozda je jednostavno oxidiralo ...
 
Član
pojacalo ne ide u protect i radi normalno samo nema zvuka ? mozda nedobija ulzni signal...jesi probao sa drugim player-om ?
 
marko_v je napisao(la):
pojacalo ne ide u protect i radi normalno samo nema zvuka ? mozda nedobija ulzni signal...jesi probao sa drugim player-om ?

nisam probao s drugim playerom, ovaj je skoro nov, pod garancijom....
Imam osjecaj isto kao da mu zahvali struje kada je pojacan vise, ali onda bi otisao u protect mode:icon_question::icon_question:
Nije mi jasno, jedino da probam drugi player ili nove kablove, mozda nisu dovoljno jaki
 
Član
da je do kablova pojacalo bi izbacilo protect ili se ugasilo,probaj sa drugim player-om ako ti nije problem... :cool:
 
Član
Jesi ti 100% siguran da pojacalo ne ode u protekt ??? i da ti je instalacija sva ok i pod konac?
 
da ode u protect ne ode, ne pali selampica, protect se pali samo pri paljenju playera, tj dok se i pojacalo pali, nakon toga sve ok, je li pojacam jace woofer ne radi, smanjim, radi.
Sto se tice instalacije ja licno provlacio, kablovi ok u potpunosti, jedino da nisu previse tanki i slabi pa ne daju dovoljno struje, + i - sam vozio direkt sa akumulaota, debljina pola cm (precnika).....
 
Član
Probaj sa vecim kablovima, ako imas jos nekog frenda probajte izmjenjati komponente da vidis u cemu je stvar i najbitnije nemoj siliti muziku dok to ne popravis inace muzici ces reci bye bye...
 
22255144.png

76766829.png

96354348.png

63249658.png

76155810.png

55944457.png


evo i slikica kako je to sve spojeno, koji kablovi i to je to, na kablovima za napajanje pise PURE OXYGEN FREE COPER, PRO SERIES 1FOOT, 12AWG, STINGER
 
Član
kakvih crnih 12 awg care to ti je kablo od 4 kvadrata :lol: ... mjenjaj napojne kablove odmah ... stavi minimum 7 awg (10mm2) a pozeljno je 5 awg (16 mm2) ...

edit: i kablovi sto ti idu od pojacala do kutije su nenormalno tanki (bar tako izgledaju) ... to napojno sto koristis sad (12awg) koristi da spojis pojacalo sa wooferima ...
 
eddo je napisao(la):
kakvih crnih 12 awg care to ti je kablo od 4 kvadrata :lol: ... mjenjaj napojne kablove odmah ... stavi minimum 7 awg (10mm2) a pozeljno je 5 awg (16 mm2) ...

edit: i kablovi sto ti idu od pojacala do kutije su nenormalno tanki (bar tako izgledaju) ... to napojno sto koristis sad (12awg) koristi da spojis pojacalo sa wooferima ...

procitano i dato k znanju, pretpostavio sam da su kablovi u pitanju jer kao sto sam gore pomenuo, pojacalo se ponasa kao da izgubi struju, odnosno kao da nema dovoljno struje da radi, jel se smanji radi.
Sutra se odmah bacam u potragu za kablovima, a ove sjeckam za gore pomenutu svrhu.
Velika hvala ;);)
 
ma to ima da se nadje ili sutra ili u nedelju, pa javim rezultate ako se nakanim odmah mjenjati sve, zima vani a garaze se nema.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top