Problem - Peugeot 406 HDI slaba vuca

Problem - Peugeot 406 HDI slaba vuca

Član
ATF sam probao nasut jednom u stari obični atmosferski dizel (gdje se nema ništa pokvariti u odnosu na ove savremenije dizele) i mogu reći da je na leru radio malo mirnije i tiše (samo dok je ATF bio unutra, dugoročno ništa) , ali je u vožnji vidno više dimio i nešto malo slabije vukao . Kod ovih novijih dizela pored injektora , katalizatora , dpf-a i dr. gluposti mislim da nije nikako pametno sipati . Lično bi obilazio "majstore" koji savjetuju sipanje ATF-a , a naročito u PD i common rail motore .
 
Član
ATF sam probao nasut jednom u stari obični atmosferski dizel (gdje se nema ništa pokvariti u odnosu na ove savremenije dizele) i mogu reći da je na leru radio malo mirnije i tiše (samo dok je ATF bio unutra, dugoročno ništa) , ali je u vožnji vidno više dimio i nešto malo slabije vukao . Kod ovih novijih dizela pored injektora , katalizatora , dpf-a i dr. gluposti mislim da nije nikako pametno sipati . Lično bi obilazio "majstore" koji savjetuju sipanje ATF-a , a naročito u PD i common rail motore .
Svaki majstor mi je to rekao i ostaju pri tome.Ja znam imam druga koji vec 4 godine sigurno sipa u HDI motor i nije mu se nista desilo da je pravilo neki problem
 
Član
Pa teško je dokazati i da je učinilo nešto dobro za motor
Kako su majstori došli do toga da nafta KOD NAS nije masna? Ko je radio ispitivanje?
 
Član
Covjek se tek rpijavio na forum , sta ga odmah ubijate , nije ni cudo da malo raje ostane aktivno..
EGR si mogao odmah iskljuciti da vidis je li do njega , cesto bude problem i zacepljene izduvne i usisne grane..
NEka si ti rijesio problem , a sto se tice ATFa , svak ima svoje misljenje , ja u to ne vjerujem ali vrijedi probati ;)
 
Član
Pa teško je dokazati i da je učinilo nešto dobro za motor
Kako su majstori došli do toga da nafta KOD NAS nije masna? Ko je radio ispitivanje?
Nemam snage vise se raspravljati sa vama.Ko hoce da sipa ko nece ne mora i šlus.Ludji sam i ja sto ovdje gonim sa vama.Ako ocete sipajte ako necete ne morate.
 
Član
Covjek se tek rpijavio na forum , sta ga odmah ubijate , nije ni cudo da malo raje ostane aktivno..
EGR si mogao odmah iskljuciti da vidis je li do njega , cesto bude problem i zacepljene izduvne i usisne grane..
NEka si ti rijesio problem , a sto se tice ATFa , svak ima svoje misljenje , ja u to ne vjerujem ali vrijedi probati ;)
Jarane nisam od onih koji sam petlja po autu,isao sam majstorima nek vide oni ali opet ima budala koji nemaju pojma o svom poslu.Nasao obicnog mehanicara i covjek mi resio problem.A to sto se tice ATF-a necu vise komentarisati ko oce nek sipa ko nece ne mora i to je to.
 
Član
Opet kazem, ne govorim tebi nista, nego smatram da je to podmazivanje dizni neka mahalska prica koja ni po kom osnovu nije utemeljena a rezultat je prividno ljepsi rad, koji nema nikakve veze sa logikom.
Naravno, svako ima izbor, sipat ili ne, al ti neki majstori, koji znaju masnocu nafte "od oka", proces podmazivanja dizni i sta sve ne, su daleko odmakli od svjetskih inzenjera. Valjda svugdje drugo u rafinerijama sipaju atf pa je na pumpama masno gorivo
 
Član
Opet kazem, ne govorim tebi nista, nego smatram da je to podmazivanje dizni neka mahalska prica koja ni po kom osnovu nije utemeljena a rezultat je prividno ljepsi rad, koji nema nikakve veze sa logikom.
Naravno, svako ima izbor, sipat ili ne, al ti neki majstori, koji znaju masnocu nafte "od oka", proces podmazivanja dizni i sta sve ne, su daleko odmakli od svjetskih inzenjera. Valjda svugdje drugo u rafinerijama sipaju atf pa je na pumpama masno gorivo
Čekaj u ne kažem ja u drugim zemljama nije propisano sipanje nikakvog ulja u gorivo.Jer je kod njih gorivo jako boljeg kvaliteta i masnoce.Ja sam što pošto siguran da naše gorivo nije ni prici evropskom.Čuo sam da neke pumpe prodaju lož ulje kao dizel vrhunske klase.A samo u njega dodaju aditive da promeni boju i prodaju kao dizel.Daleko smo mi od evropskog.
 
Član
Ljudi ne valjajte gluposti o masnoći i ne masnoći.
Moderni Common Rail motori su prilagođeni na rad sa manje zasumporenom naftom ili što bi ovde rekli -suvom , tako da sipanje raznoraznih gluposti u rezervoar , a posebno ATF-a koji nije primarno lubrikant već hidraulička tekućina , je mlaćenje prazne slame.
Ako iko treba "frizirati" naftu sadašnji standarda su vlasnici starih dizela a nikako novih , jer starima ne prija nafta bez sumpora tj. sa vrlo malim udjelom istih.
 
Član
Ljudi ne valjajte gluposti o masnoći i ne masnoći.
Moderni Common Rail motori su prilagođeni na rad sa manje zasumporenom naftom ili što bi ovde rekli -suvom , tako da sipanje raznoraznih gluposti u rezervoar , a posebno ATF-a koji nije primarno lubrikant već hidraulička tekućina , je mlaćenje prazne slame.
Ako iko treba "frizirati" naftu sadašnji standarda su vlasnici starih dizela a nikako novih , jer starima ne prija nafta bez sumpora tj. sa vrlo malim udjelom istih.
da da svi voze Common Rail motore
 
Član
Povremeno loz ulja naspes i podmazes sve od rezervoara do dizni a sigurno sve sagori.

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
 
Član
da da svi voze Common Rail motore
Pa konkretno tvoj 406 ima Common Rail motor,ako je to smisao ovog citata...
Zato sam i rekao , nafta sa manjim udijela sumpora može biti uslovno problematična za stare dizele sa klasičnim pumpama , koji su konstruisani dok su još bile norme dizela D1 i D2 , nikako za nove.
Ali pošto smo mi ovde prepametni , nek radi ko šta hoće za svoje pare...
Moj auto ima bliže 320.000km i nikad ništa nisam sipao u rezervoar sem nafte.
 
Top