PROBLEM PASAT 1.9 TDI

PROBLEM PASAT 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vozdra raja stari ima pasata 1.9 TD crveno I 1996 godiste i u zadnje vrijeme upale mu se lampice od grijaca i gore neko izvjesno vrijeme, mada su grijaci zamjenjeni. Dok gore lampice auto slabo prima gas, a kada se iskljuce auto ide ko lud.
Ako je neko imao slican problem bio bih zahvalan na pomoci.
 
Član
lampica od grijaca u dosta auta upozorava,pored neispravnih grijaca,i na gresku u sistemu...tako da moze bit problem vezan za nesto sto nema veze sa grijacima,ta lampica je samo signal...pravac dijagnostika;)
 
Član
moguce da ne valjaju ti grijaci koje ste kupili, pogotovo ako je arizona market bio mjesto kupovine i sl..
 
Član
Nesto ti je crko jarane, imas li ovaj alat za dijagnostiku?
[attachment=14715]


heheh mor'o sam jbga, idi na dijagnostiku ;)
 
Član
moguce da ti je otisla elektronika u bos pumpi,a po prici vjerovatno jest.idi provjeri prvo diagnostiku
 
Član
fidel je napisao(la):
moguce da ti je otisla elektronika u bos pumpi,a po prici vjerovatno jest.idi provjeri prvo diagnostiku

Ja sam imao taj kvar na bosch pumpi....lampica za grijač je bila upaljena cijelo vrijeme...crkla elektronika na bosch pumpi....

Međutim to nije imalo veze sa vučom auto je i dalje vukao odlično ali je u leru radio neravnomjerno oscilirali su obrtaji....
 
Član
Otidji na diagnostiku ako neznas gdje javi se, a najerovatnije i najcesce zbog niskih nemperatura da ti je nozzle riknukla odnosno 3 dizna koja ima na sebi "kabl", vjerovatno ti se ponasa tako sto upalis i vozis i odjednom se upali i izgubi vucu kao da je obicni dizel a ne TDI ponasa se i kad se iskljuci sve ok.

Uglavnom javi sta je bilo, a ako neznas gdje otici javi se na PM.

Pozz
 
Član
moja preporuka ti je prije nego promjenis nove grijace i elektroniku na bosch pumpi da prvo otvoris haubu i dash mu dobar gas,ali da gledas na providno crijevo (ono sto je dovod afte na boschpumpu ide sa filtera) ,i dok drzis gas da li ce se auto malo stresat ustvari da li ce biti zraka u tom crijevu jer ta lampica se uvijek pali ako je zrak u sistemu i auto gubi vucu,a svakako mozes otici na dijagnostiku...
 
Član
Kod dizel vozila iz VW grupe koja nemaju lampicu CHECK tj. do 2001 lampica grijača ima dvojnu ulogu.Blinkanje ili stalno gorenje na upaljenom motoru signalizira grešku u radu nekih senzora na motoru pa iz tog razloga elektronika nema prave ulazne informacije i samim tim ne može optimalno upravljati motorom.U tvom slučaju ja mislim da se radi do prepunjavanja motora (turbinom) i senzor pritiska usisne grane javlja elektronici da je probijen gornji limit i elektronika da bi zaštitila motor od preopterećenja prelazi u tzv. SAFE MODE i oduzima snagu. Ja lično mislim da je problem u zaprljanoj usisnoj grani i varijabilnom turbo punjaču (ako se ne varam to je motor 81 kw)a treba provjeriti i vakum crijeva i elektro-vakumski ventil za ograničenje punjenja.
 
problem rijesen napravio majstor u visokom sto radi bosh pumpe. nesto je bilo oko 3 dizne. uglavnom sad je sve ok hvala jos jednom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top